enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Şadan Gökovalı vefat etti

Şadan Gökovalı vefat etti

Tedavi gördüğü Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde hayatını kaybeden Halikarnas Balıkçısı Cevat Şakir Kabağaçlı’nın manevi oğlu duayen gazeteci, yazar ve akademisyen Prof. Dr. Şadan Gökovalı için yarın (Salı) Muğla Büyükşehir Belediyesi tarafından cenaze töreni düzenlenecek. (Cenaze töreni Bodrum Gündem sosyal medya hesapları Facebook ve Youtube’dan canlı olarak yayınlanazak.)

Fatih Bozoğlu – Bodrum Gündem

Gökovalı için saat 14.30’da Menteşe ilçesinde bulunan Prof. Dr. Şadan Gökovalı Açık Hava Tiyatrosu’nda düzenlenecek olan cenaze törenine Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve birçok seveni katılacak. Pandemi tedbirleri doğrultusunda gerçekleştirilecek cenaze töreninin ardından Gökovalı, saat 15.30’da Ula ilçesinde bağlı Akyaka Mahallesi İskele mezarlığına defnedilecek.

Şadan Gökovalı kimdir?

Şair, yazar, gazeteci, turist rehberi, eğitimci. Halikarnas Balıkçısı, Cevat Şakir Kabaağaçlı’nın manevi oğlu olarak eserlerini ölümünden sonra yayımlayan, tüm kitaplarına önsöz yazan, Balıkçı’nın manevi mirasını yaşatan kişi olarak tanınmıştır. Turizm alanında Türkiye’de kültür turlarının başlatıcıları arasında yer alır. 1939’da Muğla’nın Gökova beldesinde doğdu. İzmir İktisadi Ticari İlimler Akademisi’ni bitirdi.

Turizm üzerine yüksek lisans ve doktora yaptı; İletişim Bilimleri dalında doçent oldu. TRT ve bazı yayın organlarında muhabir ve yapımcı olarak çalıştı. 1980’den sonra Ege Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu ile Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı. 1993’te Ege Üniversitesi Çeşme Meslek Yüksek Okulu’nda öğretim görevlisi ve idareci olarak hizmet vermeye başladı.

Çoğu Türkiye’nin turistik yerleri hakkında olmak üzere yirmiden fazla kitabı çeşitli dillerde yayımlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.