enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrumlu Yelkenciler Milli Takım’da

Bodrumlu Yelkenciler Milli Takım’da

Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 2021 Milli Takım Seçme Yarışları’nda optimist ve optimist junior kategorilerinde dereceye girenler belli oldu.

Bodrum Gündem Haber

2021 Optimist Milli Takımına Bodrum’dan Oğuz Önal, Yiğit Özbaşoğlu (Bodrumspor) ve Sadrihan Suer (Era Yelken kulübü) katılmaya hak kazandı. Bodrumlu 3 sporcu ile birlikte Optimist Milli Takımına seçilen Ege Erdemli, Irmak Süvari (Galatasaray), Göktuğ Öztuncel (Teos), Kutsal Güneş Kurnaz, Ege Ayyıldızbayraktar, İlayda Şen (Tekirdağ Yelken), Uğur Yıldırım (Karşıyaka), Firdevs Yeğin (İskenderun Yelken) ve Defne Isabel Ramirez Zambrano’dan (Göztepe) oluşurken sporcular, İspanya’da düzenlenecek Optimist Avrupa Şampiyonası öncesi 18-25 Nisan’da Çeşme’de gerçekleşecek Milli Takım kampına katılacak.

39 kulüpten 222 optimist ve 34 kulüpten 112 optimist junior sporcusunun mücadele ettiği Türkiye Yelken Federasyonu (TYF) 2021 Milli Takım Seçme Yarışları sonunda optimist ile optimist junior sınıflarında genel sıralama şu şekilde oluşurken;

“Optimist junior: 1. Derin Bartan (Yalıkavak), 2. Ariela Rudkovsakaya (Yalıkavak), 3. Ahmet Efe Çanakçı (Bodrum Belediyesi Bodrumspor). 

Optimist altın: 1. Ege Erdemli (Galatasaray), 2. Irmak Süvari (Galatasaray), 3. Göktuğ Öztuncel (Teos). 

Optimist gümüş: 1. Mete Erol (Marmara Yelken), 2. Troy Dhaese (ARM Urla), 3. Yunus Efe Doğan (Göztepe). 

Optimist bronz: 1. Ecrin Karagöz (Samsun Yelken), 2. Alp Oral (Göztepe), 3. Bilge Su Özakar (Samsun Yelken)’’

Optimist Junior Kampına davet edilen sporcular ise şu isimlerden oluştu;

“Derin Bartan ve Ariela Rudkovsakaya (Yalıkavak), Ahmet Efe Çanakçı (Bodrumspor),  Ela Vural (ERA Bodrum Yelken Kulübü), Ege Naz Aydın (Bodrumspor), Asaf Kaan Güvenç (Yalıkavak), Toprak Acun Şenol (Turgutreis Yelken Kulübü) Deniz Basmacıoğlu (ERA Bodrum Yelken Kulübü), Nil Gönen (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi), Kaya Osman Üner (İstanbul Yelken Kulübü), Helin Alçın (TEOS Yat ve Yelken Kulübü), Can Erden (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi), Sinan Uslu (Fenerbahçe Doğuş Yelken), Mehmet Akbaş (Marmara Yelken Kulübü), Can Gürdal (Göcek Yat Kulübü), Berk Yalın (Samsun Yelken Kulübü), Mert Çakmak (Çeşme Yelken İhtisas Kulübü), Azra Mergen (Galatasaray Spor Kulübü Yelken Şubesi)’’

TYF Optimist Junior Kampı 1 , 27 Nisan – 02 Mayıs 2021 tarihleri arasında Arkas Çeşme Yelken Gençlik ve Spor Kulübü tesislerinde gerçekleşecek.

Milli Takıma seçme yarışmaları, 12-17 Nisan’da Laser 4.7, Laser Radial ve Laser Standard, 20-25 Nisan’da 420 sınıfı, 470 sınıfı, Techno 293, Techno Plus, RS: One Rüzgar Sörfü, son olarak da 28 Nisan-2 Mayıs’ta Formula Kite, IQ Foil ve Funboard Slalom sınıflarında yapılacak.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.