enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Sağlık Turizmi, AR-GE ve İnovasyon ile bütünleşecek

Sağlık Turizmi, AR-GE ve İnovasyon ile bütünleşecek
17.06.2021
0
A+
A-

Muğla’nın tıp tarihinde öncü medeniyetlerin merkezinde yer almasından doğan güç ile “Tek Durak Hizmet Noktası” fikri ışığında il genelinde sağlık turizmi çalışmaları devam etmekte.

Bodrum Gündem Haber

Bu kapsamda Muğla Valisi Orhan Tavlı başkanlığında, Muğla’nınn sağlık turizmi konusunda uluslararası tanıtımına destek sağlayacak olan slogan çalışmalarına kaynak olabilecek Knidos Antik Kentinin sağlık turizmindeki öneminin görüşüldüğü bir toplantı yapıldı.

Vali Orhan Tavlı başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Nevres Hürriyet Aydoğan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Dr. Zekeriya Bingöl, Teknopark Genel Müdürü Dr. Barış Ethem Süzek, AB ve Dış İlişkiler Bürosu Proje Uzmanı Dr. Ahmet Esen katıldı.

Dünya genelinde sağlık turizminde en üst sıralarda yer alan Singapur’un sağlık hizmetlerinin sunumu, yönetimi ve planlamasına ilişkin olarak; Biyo-tasarım uygulamalar, Tele-Tıp, Sağlık Bilişimi gibi konulardaki gelişmiş altyapısının değerlendirilerek Kamu-Özel-STK işbirliği ile ilimizde desteklenmesinin ele alındığı toplantıda, ayrıca sağlık turizminin AR-GE ve inovasyon altyapısının Teknopark ile nasıl desteklenebileceğine yönelik modeller görüşüldü.

Yorumlar