enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bu yanlıştan dönün

Bu yanlıştan dönün

Marmaris Kumlubük Koyu’nda yapılan imar değişikliğine Marmaris halkı Kumlubük’ten ses yükseltti. Başkan Mehmet Oktay iktidara seslenerek “Lütfen bu yanlıştan dönün, bu coğrafyaya bunu yapmayın” dedi.

Bodrum Gündem Haber

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç, Kumlubük’ün mutlak korunacak alan statüsünden çıkarılmasına karşı çıkmak için bir kez daha bölgeye geldi. Ali Öztunç’la birlikte PM üyesi Gizem Sayar Özcan, CHP Muğla milletvekilleri Burak Erbay, Mürsel Alban, Süleyman Girgin, Zonguldak Milletvekili Deniz Yavuz Yılmaz, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve CHP Marmaris İlçe Başkanı Zekican Balcı da Kumlubük’ün rant alanına çevrilmesine ses yükseltti.

Bölge Halkı Gelişmelerden Endişeli

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Marmaris halkının gelişmelerden endişe duyduğunu ifade ederek “Hiç kimsenin bölge yaşayanlarına bunu yapmaya hakkı yok” dedi. Oktay konuşmasını şöyle sürdürdü; “Marmaris halkı endişeli, Marmaris halkı gergin. Bunu söylerken burada sadece ittifaka oy vermiş vatandaşlarımızdan bahsetmiyoruz. AK Parti’ye, MHP’ye, HDP’ye oy vermiş herkes yaşadığımız bu gelişmelerden oldukça rahatsız. Hiç kimsenin bölge yaşayanlarına bunu yapmaya hakkı yok. Biz kurum olarak bu konuda olumsuz görüşümüzü bildirmiştik. Önümüzdeki günlerde Muğla Büyükşehir Belediyesi’yle birlikte hukuki süreci de başlatacağız.”

Yanan Ormanla İlgili Proje Hazır

 “Yetkililere çağrıda bulunmak istiyorum. Lütfen bu yanlıştan dönün. Bu coğrafyaya bunu yapmayın” diyen Oktay, “Geçtiğimiz hafta çok acı bir olay yaşadık. İçmeler’de bir yangın çıktı, bir şehidimiz var. Yangın esnasında da bu alanın imara açılmasına asla izin vermeyeceğimizi diye getirmiştik. Biz projemizi de hızlı bir şekilde hazırladık. Önümüzdeki günlerde orman müdürlüğümüze de sunup, bu alanın ağaçlandırıldıktan sonra orman şehidimiz Görkem Hasdemir’in adının o ormanda yaşamasını önereceğiz.”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç ise Bodrum Ortakent, Datça Kargı Koyu’nda da imara açma çalışmalarının olduğunu belirterek, “Son olarak Marmaris Kumlubük. Ey AKP elini Muğla’dan çek!” ifadesini kullandı.

Yorumlar