Bodrum Gündem

Ülkemizi bölemeyecek, devletimizi yıkamayacaksınız

Ülkemizi bölemeyecek, devletimizi yıkamayacaksınız

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete “15 Temmuz 2016 gecesi demokrasiye ve milli iradeye karşı düzenlenen hain saldırıyı unutmadık, unutturmayacağız.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Ak Parti İl Başkanı Kadem Mete 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü ile ilgili yaptığı açıklama şu şekilde;

“Tarih yazan her milletin bir davası, insanüstü mücadelesi vardır. 15 Temmuz’da vatanı bölmek isteyenlere karşı gösterdiğimiz görkemli mücadele de bunlardan biridir. İmanın köklerinden filizlenip gözyaşlarıyla, dualarla, gökyüzüne yükselen sâlâlarla adeta bir kahramanlık destanı haline gelmiştir.

Bizler, İstiklal Harbi’nde kahramanca mücadele eden ecdadımızın torunları olarak, 15 Temmuz 2016 gecesi de demokrasiye, milli iradeye ve kardeşliğimize yapılan haince saldırının karşısına büyük bir inançla dikildik; aydınlık ülkemizi karanlığa sürüklemek isteyenlere ‘Dur,’ dedik, demeye de devam edeceğiz.

‘Milletin istiklâlini yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır,’ şiarından hareketle, milli birlik ve beraberlik içinde, ülkemizi bölmek isteyen vatan hainlerine, tarihe geçen bu önemli günün yıldönümünde millet olarak tekrar diyoruz ki ‘Ülkemizi bölemeyeceksiniz, devletimizi yıkamayacaksınız, kardeşliğimizi bozamayacaksınız!’

Başta FETÖ olmak üzere tüm hain terör örgütlerini bir kez daha lanetliyor, bu kararlılıkla 15 Temmuz’da canını feda eden; şerefi, istiklali ve vatanı için mücadele eden tüm kahraman şehitlerimizi rahmetle yâd ediyorum. Kederli ailelerine sabırlar diliyor, gazilerimizi minnetle anıyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.