Bodrum Gündem

Montenegro heyetinden Başkan Aras’a ziyaret

Montenegro heyetinden Başkan Aras’a ziyaret

Montenegro (Karadağ)’nun gözde turistik sahil kentlerinden olan Budva şehrinden gelen kültür ve turizm heyeti Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ı makamında ziyaret etti.

Bodrum Gündem Haber

Budva Belediye Parlamento Başkanı Krsto Radovic, Budva Parlamento Meclis Üyesi Luka Lijesevic, Belediye Yönetim Kurulu Başkanı Miomir Pejovic, Nasional Turistik Organizasiyon Danışmanı Alem Dedeic, Turistik Organizasyon Budva Müdürü Maja Lijesevic, Akademija Znanja Başkanı Aleksandar Franeta, Yatırım Danışmanı Nadja Lakovic’den oluşan heyetin Başkan Aras’ı ziyaretinde Başkan Yardımcıları Hüseyin Tutkun ile İlknur Ülküm Seferoğlu hazır bulundular.

İki turizm şehri arasında kurulacak dostluk köprüsünün öneminin konuşulduğu ziyarette; Bodrum’un ve Budva’nın turizm ve ekonomi yönünden potansiyellerine ve benzerliklerine vurgu yapıldı.

Bodrum’un ve Budva’nın birbirlerine benzerliğinden bahseden Başkan Aras heyeti kabulünde, geçmişten gelen kültürel ve tarihi bağlarımızın iki şehir için büyük avantaj olduğunu belirterek şunları söyledi: “Montenegro defalarca ziyaret ettiğim ve çok sevdiğim bir ülke. Yakın kültürümüz ve geçmiş tarihi bağlarımız bizi birbirimize yakınlaştırıyor ayrıca ekonomik ve turistik çıkarlarımızın ortak olması sebebi ile  bu dostluk  ilişkilerini çok sıcak tutmamız gerekiyor. Budva,  coğrafyasıyla, kültürüyle ve insanıyla da Bodrum’la çok benzerlik gösteriyor. Budva için Adriyatik’in incisi diyebilirim. Bodrum da Türkiye’nin dünyada tanınan en önemli destinasyonlarından bir tanesi bu sebeple bu iki kentin güzel insanlarının bir araya gelmesi kadar doğal bir şey olamaz.”

Başkan Aras’ın konuşmasının ardından Budva Belediye Parlamento Başkanı Krsto Radovic ise, ‘’Tarihimizle, kültürümüzle, ekonomimizle bu dostluk yolunu beraber çizmeyi umuyoruz. Bodrum ziyaretimizde çok güzel bilgiler aldık. En kısa sürede sizleri de ziyaretimize bekliyoruz.’’ dedi.

Ziyaretin ardından toplu fotoğraf çektirildi. Bodrum Kaymakamı Bilgehan Bayar’ı da ziyaret eden heyet daha sonra Bodrum Kale’sini gezdi. 2 gün boyunca Bodrum’da bulunacak heyetin bir dizi ziyarette bulunacağı bildirildi.

*

A visit to Mayor Aras from the Montenegro delegation
The culture and tourism delegation from the city of Budva, which is one of the favourite touristic coastal cities of Montenegro visited Bodrum Mayor Ahmet Aras in his office.
Delegation consisting of Budva municipality parliament speaker krsto Radovic, Budva Parliament member luka Lijesevic, Chairman of the municipal Board Miomir Pejovic, Nasional Touristic Organization Consultant Alem Dedeic, Budva Director of touristic organization Maja Lijesevic, President of Akademija Znanja Aleksandar Franeta, to Investment Advisor Nadja Lakovic, during their visit to Mayor Aras, Vice presidents Hüseyin Tutkun and İlknur Ülküm Seferoğlu were also present.
During the visit, the importance of the friendship bridge which will be established between the two tourism cities were discussed as well as the potential and similarities of Bodrum’s and Budva’s Tourism and economy were emphasized.


Discussing about the similarities between Bodrum and Budva, Mayor Aras with delegations’ presence stated that our culture and historical connections from the past have great advantage for the two cities and said; “Montenegro is a country which I have visited many times and that I love very much. Our similar cultures and past historical ties are bringing us together also our economic and touristic interest being mutual we need to keep this friendly relation very close. Budva’s geography, culture and people show a lot of similarity to Bodrum’s. I can say that Budva is the pearl of the Adriatic. Bodrum is one of most important destinations in Turkey according to the world that’s why the beautiful people of these two cities coming together are the most natural thing.”
After the speech of Mayor Aras, Budva Municipality Parliament Speaker Krsto Radovic said, “we hope to draw this friendship path together with our history, culture and economy. From our Bodrum visit we gained very good information. We look forward to seeing you as soon as possible.”
After the visit a group photograph was taken. The delegation, which also visited Bodrum Governor Bilgehan Bayar then toured Bodrum Castle. It has been reported that the delegation will be in Bodrum for 2 days and will make a series of visits.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.