enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Marmaris Fürth kardeşliği 25. yılında

Marmaris Fürth kardeşliği 25. yılında
11.10.2021
0
A+
A-

25 yıl önce, dönemin Marmaris Belediye Başkanı İsmet Karadinç’in imzaladığı Marmaris ve Almanya’nın Fürth kenti kardeşlik anlaşmasının 25. Yılında, Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay, Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’a 25 yıl önce imzalanan kardeşlik anlaşmasının bire bir aynısı bir örneğini sundu.
Bodrum Gündem Haber

Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay ve Belediye meclis üyeleri; Marmaris’e ziyarete gelen Fürth Heyetine Orca Lotus Beach Hotel’de bir gala yemeği verdiler. Marmaris Belediye Başkanı Mehmet Oktay Alman konuklara yaptığı hoş geldiniz konuşmasında;  son iki yıldır dünya genelinde yaşanan pandemi nedeniyle ilişkilerde zorunlu bir uzaklık yaşandığını dile getirerek; “Normalleşmeye geçtiğimiz şu günlerde yarıda bıraktığımız ortak çalışmalarımızı daha da hızlı bir şekilde hayata geçireceğiz. Başta sosyal, kültürel, sportif, teknolojik ve çevre çalışmaları konusundaki çalışmaların hızlanmasına katkı sağlayacağız.” dedi.

Fürth Belediye Başkanı Thomas Jung’da yaptığı teşekkür konuşmasında; “25 yıl süren bu harika kardeşlikten dolayı sizlere teşekkür etmek istiyorum. Şundan eminim ki daha bizden sonra birçok jenerasyon bu dostluğun tadına varacak. Bizim Marmaris’le olan dostluğumuz bir model olarak aynı zamanda Türkiye ile Almanya arasındaki dostluk ilişkilerini de işaret eder.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.