enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

12 Master Kürekçi tarihi bölgeleri dolaşacaklar

12 Master Kürekçi tarihi bölgeleri dolaşacaklar

Bodrum Halikarnas Kürek Kulübü önümüzdeki günlerde ülkemizde ilk kez gerçekleşecek olan bir etkinliğe imza atmanın heyecanını yaşıyor.

Bodrum Gündem Haber

Amerika, Kanada, İsviçre ve İsveç’ten (on bir kadın, bir erkek) on iki Master kürekçi 15-24 Ekim tarihlerinde İstanbul, Bodrum ve Datça kıyılarında kürek çekerek tarihi bölgeleri dolaşacaklar.

Turu “Rowing the World” organizasyonu düzenliyor. “Kürekle Mavi Tur” temalı turun operatörlüğünü aktif turizmin dünyadaki en büyük kuruluşu olan ATTA (Adventure Travel Trade Association)’ın en eski ve Türkiye’deki tek aktif üyesi olan “Hike’n Sail Travel” yapıyor. Hike’n Sail, Türkiye’de “sustainable tourism / sürdürülebilir turizm”in öncülüğünü yapan ve turlarının karbon salınımlarını hesaplayıp, yayınlayan ilk ve tek turizm şirketidir.

Kürekçiler turun ilk etabında İstanbul’a geldiklerinde Haliçte kürek çekecekler, zamanlarının bir kısmını da şehrin tarihi bölgelerini ziyaret ederek değerlendirecekler.

İkinci etap olarak 17 Ekim Pazar günü uçakla İstanbul’dan Bodrum’a gelecekler ve Bodrum Halikarnas Kürek Kulübünün misafiri olarak hem Bodrum kıyılarında kürek çekecekler hem de bölgenin tarihi güzelliklerini keşfedecekler.

18 Ekim Pazartesi günü Halikarnaslı Kürekçilerle birlikte denize açılacak olan misafirleri Çelebi Adası turu sonrasında sürpriz bir mangal partisi bekliyor olacak. Özenle hazırlanmış bir anı paketi takdiminden sonra tekneler treylere yüklenerek “Kürekle Mavi Tur”a hazırlanacak.

19 Salı sabahı üçüncü etap olarak Datça’ya geçecek olan kürekçiler dört gün boyunca Datça’nın dünyaca ünlü koylarında kürek çekecekler ve aynı zamanda bölgedeki tarihi alanları ziyaret edecekler.

Tura katılan bir erkek, on bir kadın kürekçi Bodrum Halikarnas Kulübünün tekneleri ile kürek çekecekler. Halikarnas Kulübü, Bodrum ve Datça turu boyunca onlara karadan tam teçhizatlı bir treyler ve denizden iki tecrübeli kürekçinin kullandığı takip botu ile destek verecek.

Yorumlar

  1. Mehmet Şefik Ayata dedi ki:

    Halikarnas kürek klubünü tebrik ederim