enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Burun ameliyatında dikkat edilmesi gerekenler

Burun ameliyatında dikkat edilmesi gerekenler
24.11.2021
0
A+
A-

Burun ameliyatı konusunda uzmanlar önemli bilgiler aktardı.

Bodrum Gündem Haber

Uzmanların yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer aldı;

Hastanın yaşı: kadınlarda 16 yaşından itibaren erkeklerde ise 18 yaşından itibaren yani kıkırdak ve kemik büyümesi sona erdikten ve yüz genel hatlarıyla oturduktan sonra ameliyat yapmak doğru olacaktır.

Ameliyat öncesi burun şekline doktorunuzla birlikte karar vermelisiniz. Doktorunuz sizin burnunuza genel hatlarıyla ne şekil verebileceği konusunda bilgi verecektir. Siz de bu bilgiler doğrultusunda neler istediğinizi belirterek ameliyat sonrası istediğiniz buruna sahip olabilirsiniz. Doktorunuza istediğiniz burunların resimlerini göstererek de neler istediğinizi belirtmiş olursunuz. Her kesin burun kıkırdak kemik ve cilt yapısı farklı olduğundan resimdeki gibi değil belki ama sizin istediğinize yakın bir burun elde etmek mümkün olur.

Ameliyat öncesi kan sulandırıcılar, burun cildine etki edebilecek ilaçlar ve bazı bitkisel ilaçları kesmek gerekir. Kullandığınız ilaçlar konusunda mutlaka doktorunuza danışınız. Yine sigaranın genel anestezide akciğerlere olan zararından dolayı ameliyat öncesi kesilmesi ve ameliyat alanına etkisi ve iyileşmeyi geciktirici etkisinden dolayı ameliyat sonrası bir süre kullanılmamasında fayda olacaktır.

Uygulanacak ameliyat tekniği kişiden kişiye ve doktorunuzun kararıyla belirlenecektir. Bu ameliyatta çok çeşitli elektronik cihazlar kullanılabilmektedir. Örneğin piezo ya da mikromotor gibi. Doktorunuzun bu cihazlara olan hâkimiyeti ve elinin alışık olduğu teknik doğrultusunda ameliyatınız gerçekleştirilecektir. Amaç her zaman daha dokulara saygılı, daha az morluk şişliğin olduğu ve daha çabuk iyileşmenin olduğu bir operasyon gerçekleştirmek. Ancak cilt yapısı, burun yapısı, kişinin hassasiyeti gibi nedenlerle iyileşme süresi değişmektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.