enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Aradan geçen 4 ayda ne yaptınız?

Aradan geçen 4 ayda ne yaptınız?
30.11.2021
0
A+
A-

CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, geçtiğimiz yaz çıkan büyük orman yangınlarının ardından, zarar gören alanların iyileştirme ve geri kazanım çalışmalarında neler yapıldığını Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’ye, “Aradan geçen dört ayın ardından Muğla’daki yanan alanların büyük bölümü yangın sonrası olduğu gibi duruyor. Bakanlık olarak geçen zamanda ne yaptınız?” diye sordu.

Bodrum Gündem Haber

Utanması Kalmamış…

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli’yi eleştiren CHP’li Alban, geçen 4 ay içinde ormanlık alanda yapılması gereken işlerin hiçbirinin yapılmadığını öne sürdü. Bakan Pakdemirli’ye seslenen Alban, “Muğla yanarken izlediniz. Yangın sonrası ise hiçbir işlem yapmıyorsunuz. Yangından hiç ders çıkarmadınız. Kapkara bir leke olduğu gibi duruyor. Sizde hiç utanma yok mu?” dedi.

Yangın sonrası orman köylerindeki mevcut durumun değerlendirmesini de yapan Alban, özellikle orman köylerinin kalkınmasına yönelik etkin ve tutarlı politika ve stratejilerinin geliştirilemediği vurguladı. “Kamu kuruluşlarının çalışmaları birbirinden kopuk yürütülmekte, aralarında gerekli eşgüdüm ve bütünleşme sağlanamamaktadır” diyen Alban, Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli’ye şu soruları yöneltti.

-Muğla ilinde büyük hasar gören ormanlık alanlarda, yangın sonrası kaç ağaç kesilmiştir?

-Kesilen ağaçların türü ve sayısının ilçelere göre dağılımı nedir?

-Uygun ormancılık tekniklerine göre iyileştirme (rehabilitasyon) ve ağaçlandırma çalışmaları ile yangından zarar gören alanların tekrar ormanlaştırılması adına bakanlığınız tarafından ne gibi işlemler gerçekleştirilmiştir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.