enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Elinizde PCR testi kalmadı da binlerce kişinin ölmesine göz mü yumuyorsunuz?

Elinizde PCR testi kalmadı da binlerce kişinin ölmesine göz mü yumuyorsunuz?

DEVA Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Billorer’den test zorunluluğunun kaldırılmasına tepki: Billorer; “Elinizde PCR testi kalmadı da Binlerce kişinin ölmesine göz mü yumuyorsunuz?” dedi.

Bodrum Gündem Haber

DEVA Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Billorer, İçişleri Bakanlığı kararıyla aşısızlara PCR testi zorunluluğunun kaldırılmasına tepki göstererek, “Demek ki elimizde PCR testi kalmadı. Uzmanların aylardır söylediği hızlı tanı kitleri de alınamadı. Bu karar kesinlikler bilimsel değil. Omicron yayılsın binlerce kişi ölsün demek” dedi.

Aşısızlara getirilen PCR testi zorunluluğu tamamen kaldırıldı. Böylece, seyahat, etkinlik, iş yeri ve okullara yönelik test zorunluluğu kalkmış oldu.

Çarşamba günü yapılan Bilim Kurulu toplantısında alınan kararlar Sağlık Bakanlığı tarafından İçişleri Bakanlığı’na gönderildi. Seyahat, okul ve iş yerlerinde aşısızlardan PCR testi istenmeyecek.

Ölen ölür kalan sağlar bizimdir…

DEVA Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Billorer kararın açıklanmasının ardından Yerel medyaya yaptığı açıklamada, “Demek ki elimizde PCR testi kalmadı. Uzmanların aylardır söylediği hızlı tanı kitleri de alınamadı. Bu karar kesinlikler bilimsel değil. ‘Omicron yayılsın, binlerce kişi ölsün’ demek. Şu an test yapsak kesinlikle vaka sayısı 200 binin üstüne çıkar ama biz belli ki bu şekilde 60-70 binde tutacağız” diyen Billorer, PCR testi konusunda her ülkenin belli kapasitesi olduğunu ve belli koşullarda yapılabildiğini, bunun da bir sınırı olduğunu belirterek, “O yüzden gelişmiş ülkeler hızlı tanı testlerini yaygınlaştırdı” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.