enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Yerel Basın Halkın Gerçek Sözcüsüdür

Yerel Basın Halkın Gerçek Sözcüsüdür
22.01.2022
0
A+
A-

Bir dizi temaslarda bulunmak üzere memleketi Konya’ya giden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu programı çerçevesinde Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni de ziyaret etti. Burada yaptığı önemli açıklamalarda  “mahalli sorunların kılcal damarlarına kadar inen yerel basınımız halkın gerçek sözcüsüdür’’ ifadelerini kullanan Davutoğlu, bu anlamda yerel basının desteklenmesi ve varlığının korunması gerektiğini söyledi.

Bodrum Gündem Haber

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu ve parti yöneticileri ile birlikte Konya Gazeteciler Cemiyeti’ni (KGC) ziyaret etti. Gelecek Partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Ahmet Davutoğlu, Anadolu’nun tüm zenginliklerini yansıtan bir ayna olarak nitelendirdiği yerel basının başta ekonomik olmak üzere birçok sorunla yüz yüze olduğunu bildiklerini, parti olarak kanaatlerinin yerel basının desteklenmesi ve varlığını koruması yönünde olduğunu söyledi. KGC yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılanan Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu’na KGC Başkan Yardımcısı Erhan Dargeçit tarafından, KGC’nin hazırlamış olduğu ve içinde yerel basının sorunlarının yer aldığı rapor verildi. Başkan Yardımcısı Dargeçit, Konya basını olarak zor şartlarda görevlerinin en iyi şekilde yapmaya çalıştıklarını, yerel demokrasinin varlığı ve güçlülüğü adına çalışmalar yürüttüklerini dile getirdi.

Yerel Basın halkla doğrudan temas halindedir…

Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, yerel medyaya ayrıca bir önem verdiklerini ve Başbakanlığı döneminde yerel basın temsilcilerini düzenlenen uluslararası programlara da davet etmeye çalıştığını vurgulayarak, bugün Türkiye’nin gittiği her bölgesinde, gazetecilik meslek örgütlerini, yerel gazete ve televizyonları ziyaret ederek, onlarla hasbihal etmeye çalıştığını belirtti. Davutoğlu; ‘’ Çünkü biliyorum ki, yerel basın halkın gerçek sözcüsüdür. ‘’ sözleri ile konuşmasına devam eden Davutoğlu, ‘’Yerel basın, halkımızın gerçek gündemini takip eden ve kılcal damarlarına kadar inebilen yegane yayın organıdır. Bu anlamda halkla doğrudan temas halinde olan, sorunları, talep ve arzuları doğrudan yöneticilere aktaran ve bir kamu görevi ifa eden yerel basınımızın ekonomik anlamda da kendi ayakları üzerinde durabilen bir yapıya bürünmesi ve bunun için de desteklenmesi gerektiği partimizin de şahsımın da genel kanaatidir…” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.