Bodrum Gündem

Başkan Gürün Fedakâr Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramı’nı Kutladı

Başkan Gürün Fedakâr Sağlık Çalışanlarının Tıp Bayramı’nı Kutladı
12.03.2022
0
A+
A-

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün 14 Mart Tıp Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayımladı.

Bodrum Gündem Haber

Dünya’nın en büyük zenginliğinin sağlık olduğunu söyleyen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün insan sağlığı için önce uzun bir eğitim alan, kendini sürekli geliştiren, yenileyen ve daha sonra da tüm ömürlerini insanların sağlığına adayan fedakar sağlık çalışanlarına çok şey borçlu olduklarını belirtti ve tüm sağlık çalışanlarının 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutladı.

“Atatürk’ün Beni Türk Hekimlerine Emanet Edin Sözündeki Güvenle Hekimlerimizin Arkasında Olmalı, Kıymetlerini Bilmeliyiz…”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün; “Dünya üzerindeki birçok mesleğin eğitimi, saygınlığı, yararı düşünüldüğünde belki de içlerinde insanı en yakından ilgilendiren meslek sağlıkla ilgili olanlardır. Çünkü malzemesi insan ve insan sağlığıdır. Tıp eğitimi alarak yıllarca doğduğu şehirde vatandaşlarına hizmet etmiş, yaralara merhem olmaya, insan sağlığı için bir şeyler yapmaya çalışmış biri olarak bu mesleği seçmekten dolayı gurur duyuyorum. Uzun bir eğitim sonunda yetişen, sağlığımızı emanet ettiğimiz sağlık çalışanlarımızın kıymetini bilmeli, onlara hak ettikleri değeri ve haklarını vermeliyiz. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Beni Türk hekimlerine emanet ediniz” sözündeki güvenle onların arkasında durmalıyız. Pandemi dönemi de göstermiştir ki sağlığımız, sıhhatimiz fedakârca, kahramanca çalışan sağlık çalışanlarımıza emanettir. Sağlık çalışanlarımızın şiddete maruz kalmasına, istifa ederek yurt dışına gitmesine izin vermemeliyiz. Çünkü bir doktor, hemşire kolay yetişmez ve her sağlık çalışanın yeri de hemen dolmaz.

Bu duygu ve düşüncelerle insan sağlığı için gecesine gündüzüne katan, salgınla mücadelede emekleri ile fark yaratan, bizlerin sağlığı için sevdiklerinden ayrı kalan tüm sağlık emekçilerimizin, meslektaşlarımın 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutluyorum. İyi ki varsınız. Sizler için ne yapsak azdır.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.