Bodrum Gündem

Turistlere gece 1’de otele geri dönün diyemeyiz

Turistlere gece 1’de otele geri dönün diyemeyiz
16.05.2022
0
A+
A-

Covid-19 salgını ile mücadele kapsamında konulan yasakların kaldırılmasına rağmen müzik yasağının devam etmesine tepki gösteren CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay, “Milyonlarca insanın hayatını kazandığı turizm sektöründe sezonun açıldığı bir dönemde müzik yasağının gece 12.00’den 01.00’e uzatılması turizme ve eğlence sektörüne büyük darbe vuracaktır.” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Marmaris’te turizm ve eğlence sektörünün sorunlarını dinleyen CHP Muğla Milletvekili Av. Burak Erbay CHP Marmaris, Fethiye, Bodrum İlçe Başkanları, Marmaris Belediyesi Başkan Yardımcısı, Meclis üyeleri, gençlik kolları, kadın kolları üyeleri ile turizm ve eğlence sektöründen esnaflarla birlikte basın açıklaması düzenledi.

Müzik yasağının kaldırılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Kültür ve Turizm Bakanı’na çağrıda bulunan CHP’li Erbay şunları söyledi:

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

“Defalarca anlattık ama birileri anlamadı. Anladılarsa da ya yanlış anladılar ya da eksik anladılar. Biz müzik yasağının tamamen kaldırılmasını istedik, bunun için çağrı yaptık. Ancak gece 12’de başlayan müzik yasağı bir saat ileri alınarak 1.00’e uzatıldı. Bu turizm sektörünün beklentisini karşılamamaktadır.

Muğla, İstanbul, Antalya, İzmir, Aydın’da milyonlarca insan turizm sektöründen evine ekmek, çocuğuna harçlık götürüyor. Evinin kirasını, faturalarını ödüyor. Bu sektör ülkemize 2019 yılında 35 milyar dolar girdi sağladı. Ülkemize bu parayı turizm emekçileri kazandırdı.

Burada emek veren insanlar sayesinde ülkemiz her yıl milyarlarca dolar döviz girdisi sağlıyor. Yunan adaları, İspanya, Paris gibi dünyadaki birçok önemli turizm merkeziyle yarışıyoruz. Dünyadaki milyarlarca dolarlık turizm pastasından ülkemiz hak ettiği payı alsın diye mücadele ediyor turizmcimiz. Dünyanın dört bir yanında turistler Muğla’ya, Bodrum’a, Marmaris’e, Fethiye’ye gelsin diye mücadele ediyorlar.

Sayın Cumhurbaşkanı turizmcinin yaşadığı sorunlar hakkında bilgi sahibi değil. Turistler gündüz saatlerinde denize girip farklı aktiviteler yapıyorlar. Turistler saat 21-22’den sonra, gece geç saatlerde eğlenmek için dışarı çıkıyorlar. Rakibimiz olan ülkelerde turistler sabaha kadar eğlenebilirken biz turistlere saat 1’de otelinize gidin diyemeyiz.

 Bu ülkeyi yönetenler bu insanların da Cumhurbaşkanı olduğunu, Bakanı olduğunu anlamalılar. Turizm Bakanı turizmcinin sorunları ile ilgilenmek yerine 25 dönümlük bir araziyi kendi oteline dahil etmekle uğraşıyor. Turizmciyi yok sayıyorlar. Bu bölgenin insanıyız, sorunlara çözüm üretmek için milletvekili seçildik. Biz turizmcinin yok sayılmasına müsaade etmeyeceğiz. Turizmcinin hakkını savunmaya devam edeceğiz.”

Basın açıklamasından sonra turizm ve eğlence esnafını ziyarete eden Erbay, Marmaris barlar sokağında bir turistle müzik yasağı hakkında konuştu.

Uzun yıllardır tatil için Türkiye’ye geldiğini ve gece geç saatlere kadar dans edip eğlenebildiğini, insanların gece çıktığını, sokaklarda dolaşabildiğini ve çok mutlu olduğunu belirten İngiliz turist, artık gece 12’de müziğin kesildiğini ve bu durumun eğlenceli olmadığını, tatil için geldiğini ama eğlenemediğini, bir daha gelmek istemediğini söyledi.

Ülkeye gelen turistlerin bu tür uygulamalar nedeniyle bir daha Türkiye’ye gelmeyeceğini ifade ettiğini söyleyen Erbay, “Hepimiz şahit olduk ki, ülkemize gelen bir turist eğlenmek için geldiği tatilinde gece 12’de oteline dönmek zorunda olmasından çok mutsuz ve bir daha ülkemize gelmeyeceğini söylüyor. İşte AKP’nin bu uygulamasının sonucu budur.” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.