Bodrum Gündem

Hanutçuluk yapan işletmeler teker teker mühürleniyor

YAZ SEZONUNUN GELMESİYLE BİRLİKTE İŞLETME ÖNLERİNDE DÜKKANLARINA MÜŞTERİ ÇEKMEK İÇİN HANUTÇULUK YAPANLARA BODRUM KAYMAKAMLIĞI VE BODRUM BELEDİYESİ SAVAŞ AÇTI. HANUTÇULAR İÇİN OLUŞTURULAN TİM BELİRLEDİĞİ DÜKKANLAR TEKER TEKER MÜHÜRLENMEYE BAŞLANDI

Hanutçuluk yapan işletmeler teker teker mühürleniyor

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte işletme önlerinde dükkanlarına müşteri çekmek için hanutçuluk yapanlara Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi savaş açtı. Hanutçular için oluşturulan timin belirlediği dükkanlar teker teker mühürlenmeye başlandı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Kaymakamlığı ve Bodrum Belediyesi iş birliğinde, turizm sezonunun huzur ve güven ortamında geçirilebilmesi için çalışmalar aralıksız devam ediyor. Sezon başında bilgilendirilen işletmelerden bazıları, yasaklara uymayarak hanutçuluk yaptıkları gerekçesiyle kapatıldı. Bodrum Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri tarafından yapılan denetimler ve vatandaşlardan gelen ihbarların değerlendirilmesi sonucunda Gümbet Mahallesi’nde 10 ayrı işletme 3’er gün süreyle kapatıldı.

Daha önce hanutçuluk yapılmaması konusunda uyarılan işletmeler, İşyeri Açma ve Çalışma Ruhsatlarına İlişkin Yönetmeliğin 40. maddesine göre işyerleri mühürlenerek 3 gün geçici süreyle faaliyetten men edildi. Sadece Bodrum merkezindeki çarşı içerisinde yer alan 9 işletmenin sahipleri hanutçuluk yapılmaması konusunda birinci uyarıları yapılarak akabinde tekrar yapılan tespitte işletmenin kapatılacağı bilgisi verildi.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Öte yandan pazar yerlerinde de hanutçuluğa karşı mücadele sürüyor. Bodrum Kapalı Pazar Yeri’nde kurulan giyim pazarında, hanutçuluk yaptığı tespit edilen 11 pazarcı esnafı ilk uyarılarını aldı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.