Bodrum Gündem

Marmaris yangını kundakçısının babası feryat etti

MUĞLA’NIN MARMARİS İLÇESİNDE 4 GÜN ÖNCE BAŞLAYAN ORMAN YANGINININ ŞÜPHELİSİ OLARAK TUTUKLANAN SACİT AYHAN’IN BABASI KADİR AYHAN, “KEŞKE ÖLSEYDİ DE ORMANLARI YAKMASAYDI” DİYE FERYAT ETTİ.

Marmaris yangını kundakçısının babası feryat etti

Marmaris’te 4 gün önce başlayan orman yangınının şüphelisi olarak tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, “Keşke ölseydi de ormanları yakmasaydı” diye feryat etti.
Bodrum Gündem Haber

Marmaris’te 4 gün önce başlayan orman yangınının şüphelisi olarak Marmaris Adliyesinde tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, ’Hangisine yanayım’ derken, “Biz bal ile geçimimizi sağlarız ekmek yediğimiz ormanları yaktı” diye feryat etti.
Alkol sorunu sonumuzu getirdi…
Marmaris’te bir koyda kışın arıcılık ve balıkçılık ile geçimlerini sağladıklarını belirten baba Kadir Ayhan, “Çok söyledim içme diye. Çok mücadele ettim bırakması için. Hanımından ayrıldı, çocuklarından ayrıldı, psikolojisi bozuldu. Kaldıkları koyda insanlar sigara içince atmasın diye yerler yaptı. Arıcılık yaptık yıllarca. Bir kişi izmariti atsa avucunun içinde söndürürdü. Ölseydi hiç olmazsa bu dağlar yanmazdı. İnsanlar rezil olmazdı. 20 gün oldu yanıma geleli. Olay günü temiz kıyafetlerini giydi, hiçbir tartışma yaşamadık. ‘Akşama geleceğim’ dedi. Buradaki insanlara ‘Getirilecek bir şey var mı?’ diye sordu. Kahretti gitti kendini de bitirdi, beni de bitirdi. İçtiği zaman başka bir insan oluyor. Sarhoş çok gördüm ama bundaki çok değişik sarhoşluk oluyor. Her gün beraber tekne ile çalışıyorduk. 15-20 metre derinliğe dalardı her gün” dedi.
Yangını duyunca çok korktum yolda mahsur kalır gelmez diye…
Baba Ayhan, “Yangını duyunca aradım telefonuna ulaşılamıyordu. Çünkü ‘Geleceğim’ dedi. Önce yangının içinde kaldı zannettim çok korktum zaten ormanın içinde yatar halde bulmuşlar. Ben oğlumu biliyorum içince zor kendine gelir. Duyar duymaz şok geçirdim, yalan söylemez, yaktığını söylediyse doğrudur yakmıştır oğlum. Keşke kendini yaksaydı da ormanları yakmasaydı” dedi.
Yangın işçisi olarak 3 yıl görev yapmış…
4 bin hektar ormanlık alanı yaktığını itiraf ederek tutuklanan Sacit Ayhan’ın babası Kadir Ayhan, oğlunun 3 yıl ormanda yangın işçisi olarak görev yaptığını, gitmediği yer, gitmediği yangın kalmadığını söyledi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.