enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Girgin yatağan hastane yolunu meclise taşıdı

Girgin yatağan hastane yolunu meclise taşıdı
18.07.2022
0
A+
A-

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Yatağan Devlet Hastanesi’nin kavşak sorununu, Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu tarafından yazılı olarak yanıtlaması istemiyle bir soru önergesi vererek Meclis’e taşıdı.

Bodrum Gündem Haber

Yatağan Devlet Hastanesi’ndeki kavşak sorununun Kavaklıdere ve Aydın istikametinden gelen hastalar için çileye dönüştüğünü vurgulayan Girgin şunları söyledi:

Acil Tıbbi Müdahalede Saniyeler Bile Önemlidir, Kavşak Hayati İhtiyaç…

Muğla Yatağan Devlet Hastanesi’ne Kavaklıdere ve Aydın istikametinden gelen hastalar yolun karşında kalan Yatağan Devlet Hastanesi’ne girebilmek için ya Yatağan’ın içine girmesi ve Bulvardaki kavşaktan dönerek, tekrar hastane istikametine gitmesi gerekmekte; ya da Muğla yolu üzerindeki Madenler Mahallesindeki sanayii kavşağından dönmesi gerekmektedir.

Özellikle acil tıbbi müdahale gerektiren vakalar için dakikalar değil saniyeler hayati önem taşırken, Yatağan içine girmek zorunda kalmak demek en az 10 dakika kayıp demektir.

Vakit Kaybedilmeseydi Kafaca’da Rahatsızlanan Kardeşimizi Kurtarabilir Miydik?

Nitekim 7 Temmuz 2022 tarihinde, Kafaca’da rahatsızlanan gencecik bir kardeşimiz, hastaneye getirilirken yatağanın içinde hayatını kaybetti. Muğlalılar, “Yatağan içine girmek zorunda kalınmasaydı, vakit kaybedilmeseydi bir ihtimal kurtarılabilir miydi” diye soruyor.

Sadece bu vaka bile Yatağan Devlet Hastanesi’ne acilen bir kavşak çalışması yapmak için yeterlidir. Ayrıca, Muğla’nın bazı ilçelerinde de hastane bağlantı yolları açısından sorunlar bulunmaktadır. Bu bağlantı yolları acilen düzenlenmelidir. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı vatandaşlarımızın sesini duymalıdır.”

Soru Önergesi

Girgin’in Karaismailoğlu’nun yanıtlaması istemiyle verdiği soru önergesinde şu sorular yer aldı:

1)Yatağan Devlet Hastanesi’ne kavşak yapmak için bir çalışmanız var mıdır, bu kavşak için ödenek ayrılmış mıdır?

2)Eğer böyle bir çalışmanız var ise, kavşağın hangi tarihte bitirilmesi öngörülmektedir?

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.