enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Ören’e anaokulu müjdesi

Ören’e anaokulu müjdesi
11.08.2022
0
A+
A-

Muğla’nın önemli turizm noktalarından turistik Ören Mahallesi’ne AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in girişimiyle 8 derslikli bir anaokulunun kazandırılması için tahsis çalışmaları tamamlandı.

Bodrum Gündem Haber

Türkiye’nin önemli turizm noktalarından Gökova Körfezi’nin incisi Milas ilçesine bağlı Ören Mahallesi’nde anaokulu yapımı için tahsis çalışmaları tamamlandı.

AK Parti Muğla Milletvekili M. Yavuz Demir’in bölgeyi ziyareti sırasında vatandaşların mahallede bir anaokulu bulunmaması dolayısıyla okul öncesi dönemdeki öğrencilerin eğitimlerinin aksadığı, daha uzak mesafelere gitmek zorunda kaldıklarını belirtmeleri üzerine kapsamlı bir çalışma başlatıldı.

Kendisi de eğitimci kökenli olan Milletvekili Demir, başta eğitim, sağlık, ulaşım, haberleşme ve diğer alanlardaki hizmetlerle ilgili çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda kendisine Örenli vatandaşların ilettiği talebe de duyarsız kalmayan Demir, Milli Emlak Genel Müdürlüğüyle yaptığı görüşme sonucu, Ören’e anaokulu kazandırılması için tahsisin olumlu olarak sonuçlandırılmasını sağladı. Bu kapsamda Milli Eğitim Bakanlığınca 8 derslik, yaklaşık 150 öğrenci kapasiteli anaokulunun yapımına kısa sürede başlanması bekleniyor.

Milletvekili Demir, göreve geldiği 2018 yılından bu yana Muğla’nın her köşesinden gelen kamu adına vatandaş taleplerini karşılamaya gayret ettiklerini belirterek, “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dan aldığımız güçle Muğla’mızın her köşesini hizmetlerle donatmaya devam ediyoruz. Sağlık, ulaşım, eğitim, spor, altyapı, sosyal hizmetler başta olmak üzere yüzlerce hizmeti vatandaşlarımızın hizmetine sunduk. Yeni hizmetlerimiz için de çalışmalarımız büyük bir gayretle sürüyor. Ülkemizin önemli turizm duraklarından Ören’de de vatandaşlarımızın bir süredir talep ettiği anaokulunu öğrencilerimiz için yapmaya başlıyoruz. Bölgemize hayırlı olsun.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.