enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Başkan Muhammet Tokat’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı

Başkan Muhammet Tokat’ın 19 Eylül Gaziler Günü Mesajı
16.09.2022
0
A+
A-

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili yazılı basın açıklaması yayınladı.

Bodrum Gündem Haber

Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat’ın 19 Eylül Gaziler Günü ile ilgili yayınladığı yazılı basın açıklaması şu ifadeler yer aldı;

“Türk milleti için ölüm kalım mücadelesi olan Sakarya Meydan Muharebesi’nin kazanılmasının ardından 19 Eylül 1921 tarihinde, TBMM tarafından Mustafa Kemal Atatürk’ e “Mareşal” rütbesi ile “Gazilik” unvanı verilmiştir. Bizler de; gazilerimize verilen değerin ifadesi olarak bu anlamlı günü “Gaziler Günü” olarak kutlamanın gururunu yaşıyoruz.

Vatanımızın bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canları pahasına cepheden cepheye koşan, şanlı tarihimizin onur ve şeref timsali gazilerimiz, vatanseverliğin en büyük örneğidir. Her zaman ve her koşulda Milas Belediyesi olarak kıymetli gazilerimizin ve değerli ailelerinin hizmetindeyiz.

İstiklal Harbi’nden Kore Savaşı’na; Balkan Savaşı’ndan terörle mücadele harekâtlarına kadar katıldığı her savaşta gücünü kanıtlamış kahraman gazilerimizin 19 Eylül Gaziler Günü’nü yürekten kutluyorum.

Bu duygu ve düşüncelerle; şehitlerimize ve ebediyete intikal etmiş gazilerimize Allah’tan rahmet, hayatta olan gazilerimize ise aileleriyle birlikte sağlıklı uzun ömürler diliyorum.”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.