enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Basın Sansürleşerek Değil Özgürleşerek Katkı Sağlar

Basın Sansürleşerek Değil Özgürleşerek Katkı Sağlar
06.10.2022
0
A+
A-

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin, TBMM Genel Kurulu’nda görüşülen Sansür Yasası ile ilgili Genel Kurul’da söz alarak açıklamalarda bulundu. Türkiye Gazeteciler Konfederasyonu’nun “Basının Sorunlarını Gelin Birlikte Çözelim” başlığıyla, yasa teklifinin Anayasaya uygun, özgürlükçü, gazetelerin kapanmasına neden olmayacak şekilde çıkması için çağrısı olduğunu belirten Girgin, basının sansürlenerek değil, özgürleşerek topluma ve demokrasiye katkı sağlayabileceğini ifade etti.

Bodrum Gündem Haber

CHP Muğla Milletvekili Süleyman Girgin Genel Kurul’da şunları söyledi:

Yasa Tasarısı Emekçilerin Hak Alma Mücadelesine Saldırıdır

 “Çıkarmak istediğiniz bu kanun ile gazetecileri baskı altına almak ve sosyal medyadaki tüm muhalif sesleri kısmak istiyorsunuz. Bu yasa tasarısı, işçi sınıfının, emek ve meslek örgütlerinin, gençlerin ve kadınların hak alma mücadelesine saldırıdır.”

Dezenformasyonu Gazeteciler Değil İktidar Yapıyor…

“Dezenformasyonu gazeteciler değil, iktidar yapmaktadır” diyen Girgin sözlerini şu şekilde tamamladı: “Teklife göre iktidarın yayınladığı her açıklama halkı yanıltıcı bilgi ama bunlar suç sayılmayacak, ama konuşan eğer vatandaş ise suçlu sayılacak. Seçim sürecini yalanla, algıyla, korkuyla yöneteceğinizi sanıyorsunuz ama yanılıyorsunuz. Halkın haber alma hakkı engellenemez. Yasa geri çekilmelidir”

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.