Bodrum Gündem

Turgutreis yıllardır beklediği stadına kavuşuyor

TURGUTREİS YILLARDIR BEKLEDİĞİ STADINA KAVUŞUYOR

Turgutreis yıllardır beklediği stadına kavuşuyor

Son yıllarda ligde aldığı başarılarla adından söz ettiren Turgutreisspor’un uzun zamandır beklediği stad projesi ile ilgili önemli bir gelişme yaşandı.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum’un en büyük mahallelerinden Turgutreis’in başarılı futbol takımı Turgutreisspor yönetimi tarafından yaklaşık iki yıldır talep edilen stad yeri ile ilgili Gençlik ve Spor Bakanlığından büyük bir müjdeli haber geldi.

AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir’in büyük desteği ile Milli Emlak Genel Müdürlüğü’ne ait olan arsanın spor kulübüne tahsisi işlemlerinde son aşamaya ulaşıldı. Müjdeli haberi Muğla Milletvekili Yavuz Demir’in hazırladığı görüşmede Gençlik ve Spor Bakanı M. Muharrem Kasapoğlu bizzat verdi.

Buna göre Bakan Kasapoğlu aralık ayı içinde Turgutreisspor’a yer tahsisinin yapılması ile ilgili uygun görüş verileceği ve akabinde tahsisin en kısa süre içinde gerçekleşeceği müjdesini verdi.

Turgutreisspor Kulübü Başkanı Melih Aydoğan açıklamasında; tahsisle birlikte yeni stadın yapımı için çalışmalara başlanacağını belirterek; “Uzun süredir Turgutreis’imiz için talepte bulunduğumuz stadımızla ilgili AK Parti Muğla Milletvekilimiz Sn. M. Yavuz Demir’in girişimleriyle önemli bir aşama kaydettik.

Takımımızı daha iyi yerlere getirebilmek ve spora olan ilgiyi daha da artırabilmek için Muğla Milletvekilimiz Sn. Yavuz Demir ve bizim ısrarlı takibimiz neticesi, Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. M. Muharrem Kasapoğlu aralık ayı içinde stad yerimizin tahsisisinin yapılacağı müjdesini verdi.

İlk günden bu yana bize desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanımız Sn. Kasapoğlu ve gençlerin ağabeyi, sporun ve sporcunun dostu Sn. Yavuz Demir vekilimize şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.