Bodrum Gündem

İran’da Besic üyesi bir kişi öldürüldü

İRAN’IN İSFAHAN EYALETİNDE BULUNAN SEMİROM KENTİNDEKİ PROTESTOLARDA DEVRİM MUHAFIZLARI ORDUSU’NA BAĞLI BESİC TEŞKİLATI ÜYESİ BİR KİŞİ ÖLDÜRÜLDÜ.

İran’da Besic üyesi bir kişi öldürüldü
01.01.2023
0
A+
A-

İran’ın İsfahan eyaletinde bulunan Semirom kentindeki protestolarda Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Besic teşkilatı üyesi bir kişi öldürüldü.

İran İsfahan Devrim Muhafızları Ordusu Komutanı Murtaza Amumehdi, İsfahan eyaletinin güneyinde yer alan Semirom kentinde dün gece meydana gelen protestolar sırasında Devrim Muhafızları Ordusu’na bağlı Besic teşkilatı üyesi bir kişinin silahlı saldırı sonucu hayatını kaybettiğini açıkladı. Komutan Amumehdi, “Dün gece Semirom valilik binası önünde ve şehrin birkaç noktasında yasadışı bir şekilde eylemler gerçekleşti. Şehrin güvenliğini sağlamak ve gösterileri sonlandırmak için emniyet güçleri bölgeye gönderildi ve ardından göstericiler ile güvenlik güçleri arasında çatışma gerçekleşti” dedi.

İran’ın başkenti Tahran’da 13 Eylül’de gözaltına alındıktan sonra fenalaşarak hastaneye kaldırılan 22 yaşındaki Mahsa Amini’nin 16 Eylül’de yaşamını yitirmesi ülkede infiale yol açmıştı. İran Devrim Muhafızları Ordusu Hava Kuvvetleri Komutanı Tuğgeneral Emir Ali Hacızade, ülkede Mahsa Amini’nin hayatını kaybetmesinin ardından başlayan protestolarda şu ana kadar aralarında emniyet mensuplarının da bulunduğu 300’den fazla kişinin hayatını kaybettiğini duyurmuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.