Bodrum Gündem

Mustafa Saruhan; Bu gidişata dur demek için elimi taşın altına koyuyorum…

Mustafa Saruhan; Bu gidişata dur demek için elimi taşın altına koyuyorum…

İki dönem Yalıkavak Belediye Başkanlığı yapan, sadece Bodrum’da değil Muğla’da da Cumhuriyet Halk Partisi’nin önde gelen isimlerinden birisi olan Mustafa Saruhan 28.Dönem CHP Muğla Milletvekilliğine aday adayı başvurusunu yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü mezunu olan Mustafa Saruhan, aday adayı başvurusunun hemen ardından oldukça dikkat çeken ifadelerin yer aldığı bir basın açıklaması yayınladı.

Saruhan açıklamasının başında “Bodrumlu bir ailenin evladı olarak gerek Bodrum ve Muğla’nın her köşesini, her insanını yakından tanırım. Bir işletmeci olarak da Bodrum’da yaşanan sıkıntılara bizzat şahit oluyorum. Son 21 yılda dünyanın en güzel ülkesini, ülkemizi çoraklaştıran, doğayı tahrip eden, tarım alanlarını ranta kurban eden AK Parti’nin Türkiye’nin cennet köşelerinden Bodrum ve Muğla’mıza verdiği zararları bizzat gördük ve yaşıyoruz…” tespitleri yer alıyor.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Bodrum ve Muğla için mücadeleme Ankara’dan devam etme kararı aldım…

28.Dönem CHP Muğla Milletvekili A.Adayı Mustafa Saruhan neden bu yola çıktığını ise şu şekilde anlatıyor; “Artık bu gidişata dur demek, bu talanı bitirmek için elimi taşın altına koyuyorum. Sorunların çözümüne katkı sunmak, bir dünya şehri haline gelen Bodrum’u Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşımak için yola çıkmaya karar verdim. Ben de Cumhuriyet Halk Partisi milletvekilliği aday adaylığım ile mücadeleye Ankara’dan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde devam etme kararı aldım…”

Siyasi Deneyimlerimi Meclis Taşımak İstiyorum…

Önceliğinin AK Parti’nin 21 yıldır Bodrum’a rant uğruna verdiği zararları bir bir telafi etmek olduğunu vurgulayan Saruhan açıklamasını şöyle sürdürüyor; “Başta Bodrum olmak üzere Muğla’nın bütün ilçe ve köylerini “Avrupa Birliği standartlarında” turizm merkezine dönüştürmek. Kısacası sevgili hemşerilerim, kapatılan Yalıkavak Belediyesi’nden tecrübemizi, enerjimizi Türkiye Büyük Millet Meclisi’ne taşıyacağız…”

Millet İttifakı’nın bir neferi olarak durmadan çalışacağız…

Çok uzun bir süre sonra Bodrumlu bir milletvekilinin meclise girmesi şansını yakalandığına dikkat çeken Saruhan açıklamasını; “Hep birlikte bu davayı kazanacağız ve yıllardır sesini duyuramayan Bodrum’un sesini hem Türkiye’ye hem dünyaya duyuracağız. Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı ve Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu’nun daima yanında, Millet İttifakı’nın bir neferi olarak durmadan çalışacağız, birlik olacağız ve iktidar olacağız. Başlıyoruz, hazırız, hedef iktidar…” sözleri ile tamamlıyor.

Mustafa Saruhan Kimdir?

Mustafa Saruhan 1969 yılında Bodrum’da dünyaya geldi. Anadolu Üniversitesi’nde Kamu Yönetimi Bölümü mezunudur. Yalıkavak Belediyesi’nde zabıta memuru olarak başladığı iş yaşamına, daha sonra zabıta amiri olarak devam etti. 2004 yılından itibaren 10 yıl boyunca Yalıkavak Belediye Başkanlığı yaptı. Yalıkavak Belediyesi’nin kapanması ile 2014 seçimlerinde CHP’den Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediye Meclis üyesi olarak görev yaptı.

Turizm işletmeciliği, zeytin ve zeytinyağı üreticiliği yapan Mustafa Saruhan, evli ve 2 çocuk babasıdır.

ETİKETLER: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.