Bodrum Gündem

Kılıçdaroğlu: İkinci turda kazanacağız

Millet İttifakı Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı Liderleri ile birlikte sabah 03:00’de basın açıklaması düzenledi…

Saat 03:00 itibarı ile CHP Genel Merkezinde bir araya gelen Millet İttifakı’ndaki partilerin liderleri seçimi değerlendir. Kemal Kılıçdaroğlu, ” Milletimiz ikinci tur diyorsa başımızın üstüne. Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız, bunu herkes görecek” dedi.

Bodrum Gündem Haber

Millet İttifakı’nın 13.Cumhurbaşkanı Adayı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Millet İttifakı bileşeni parti genel başkanlarıyla birlikte seçim sonuçlarını değerlendirdikleri basın açıklaması yaptı.

Kılıçdaroğlu seçimin 2.tura kaldığını söyledi…

Kılıçdaroğlu oy kullanmak sureti ile demokrasiye sahip çıkan tüm seçmelere teşekkür ederek başladığı konuşmasında; “Erdoğan bütün iftira ve hakaretlerine rağmen beklediği sonucu alamadı. Hiç kimse bir oldubittiye heveslenmesin. Seçim balkonda kazanılmaz. Veriler akmaya devam ediyor. Milletimiz ikinci tur diyorsa başımızın üstüne. Bu seçimi ikinci turda mutlaka ama mutlaka kazanacağız, bunu herkes görecek…” dedi.

Toplumdaki değişim talebi yüzde 50’nin üzerindedir…

Toplumda değişim isteği olduğunu vurgulayan Kemal Kılıçdaroğlu konuşmasını, “Geçici sonuçlar şunu göstermiştir ki, Erdoğan toplumdan beklediği güvenoyunu alamamıştır.  Toplumdaki değişim talebi yüzde 50’nin üzerindedir. AK Parti’deki oy kaybını da bu gerçek göstermektedir. Biz önümüzdeki 15 gün boyunca Türkiye için milletimizle beraber bu ülkeye hakkı, hukuku ve adaleti getirmek için her türlü mücadeleyi yapacağız. Halkımız emin olsun mutlaka ama mutlaka kazanacağız, bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz…” sözleri ile konuşmasını sonlandırdı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.