Bodrum Gündem

HKP Akbelen’deki Ağaç Katliamını Yargıya Taşıdı

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), Muğla Akbelen Ormanı’nda yaşanan orman katliamıyla ilgili AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili bakanlar ile LİMAK ve IC holdinglerin yöneticileri hakkında suç duyurusunda bulundu.

Bodrum Gündem Haber

HKP Genel Sekreter Yardımcısı Tacettin Çolak, “Akbelen’de dünyanın gözü önünde orman katliamı yaşanıyor. Bu suçu işleyenler mutlaka ama mutlaka yargılanacak…” dedi. Halkın Kurtuluş Partisi (HKP) avukatları; Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Tarım ve Orman Bakanı İbrahim Yumaklı, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Mehmet Özhaseki, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Alparslan Bayraktar, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Muğla Valisi Orhan Tavlı, Muğla İl Jandarma Komutanı Ali Gemalmaz, Orman Genel Müdürü Bekir Karacabey, LİMAK Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Ebru Özdemir ve IC Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Çeçen’in “Anayasa’yı ihlal”, “kanunsuz emir”, “kamu görevlisinin suçu bildirmemesi”, “kamu görevini kötüye kullanma”, “zor kullanma yetkisi sınırının aşılması” ve “orman kanununa muhalefet” suçlarını işlediğini belirterek Milas Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

“YARGILANACAKLAR”

Suç duyurusuna ilişkin Akbelen’de açıklama yapan HKP Genel Sekreter Yardımcısı Tacettin Çolak, “Akbelen’de dünyanın gözü önünde orman katliamı yaşanıyor. Sorumlular hakkında suç duyurusunda bulunduk. Bu suç duyurumuzun takipçisi olacağız. Bu suçu işleyenler mutlaka ama mutlaka yargılanacak…” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.