Bodrum Gündem

TİKAV'ın eğitim projesine “Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023″ten ödül

TİKAV'ın eğitim projesine “Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023″ten ödül
18.10.2023
0
A+
A-

İSTANBUL (AA) – Türkiye İnsan Kaynakları Eğitim ve Sağlık Vakfı (TİKAV) koordinatörlüğünde, Akfen Yenilenebilir Enerji'ye ait santrallerin bulunduğu bölgelerde yaşayan kadınlara eğitimlerin verildiği "Kırsal Bölge Eğitim Seminerleri" projesi, Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023 etkinliğinde ödüle layık görüldü.

Holdingden yapılan açıklamaya göre, Akfen Holding tarafından kurulan TİKAV'ın projesi, Sürdürülebilirlik Akademisi tarafından düzenlenen ve sosyal, ekonomik ve çevresel konularda önemli etkiler yaratan başarılı modelleri ve projeleri ödüllendiren Sürdürülebilir İş Ödülleri 2023 etkinliğinde "Sürdürülebilirlik İletişimi-Kadının Güçlendirilmesi" kategorisinde ödül aldı. Ödüller İstanbul'da düzenlenen törenle sahiplerini buldu.

Akfen Yenilenebilir Enerji şirketinin yatırımlarının yer aldığı kırsal bölgelerde 2017'den bu yana gerçekleştirilen "Evde Okullu Olduk", "Önce Sağlık", "Hijyen Sağlıktır" ve "Tasarruf Evimizde Gelecek Elimizde" projeleri ile şimdiye kadar 7 bin kadına çeşitli konularda yüz yüze eğitim verildi. Projelerle dolaylı olarak ulaşılan kişi sayısı ise 28 bini aştı.

– "Kadınların güçlenerek toplumlarını dönüştürmelerini amaçlıyoruz"

Açıklamada görüşlerine yer verilen TİKAV Yönetim Kurulu Üyesi Pelin Akın Özalp, Kırsal Bölge Seminerleri projesi ile kırsal bölgelerde yaşayan kadınların güçlendirilmesi ve toplumlarını olumlu bir şekilde dönüştürmeleri için eğitim ve kaynaklar sağlamayı amaçladıklarını belirterek, projenin bir ödüle daha layık görülmesi nedeniyle gururlu olduklarını ifade etti.

Özalp, proje kapsamında 2017'den bu yana çeşitli projelerle 28 bin kişiye ulaştıklarına dikkati çekerek, "TİKAV'ın 25'inci kuruluş yılını kutlayacağı gelecek yıldan itibaren projemizi daha da genişletmeyi ve kadınların yaşam kalitesini iyileştirmek için daha fazla fırsat yaratmayı taahhüt ediyoruz. TİKAV olarak kadın, çocuk ve gençlerin güçlendirilmesi ve toplumun her kesimini iyileştirme misyonumuzu sürdüreceğiz." ifadelerini kullandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.