Bodrum Gündem

Limonata İzleyicilerle Buluştu

Limonata İzleyicilerle Buluştu

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, prömiyerini yaptığı “Limonata” adlı romantik komedi türündeki oyunu ile seyircilere keyifli dakikalar yaşattı. Gerek oyuncuların performansları gerekse konusu ile katılımcılar bol kahkaha ve alkışlarla dolu iki saat geçirdiler.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu (BBŞT) 2023 – 2024 tiyatro sezonunu, Levent Tülek’in yazıp, Ali Şahin’in yönettiği, müziklerini Feridun Düzağaç’ın yaptığı Limonata oyunu ile 17 Kasım Cuma günü saat 20.00’de Bodrum Belediyesi Kültür A.Ş.’ye bağlı Nurol Kültür Merkezi Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu Sahnesi’nde açtı.

Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman’ın rol aldığı romantik komedi türündeki oyunun prömiyerine Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ile Genel Koordinatör Emel Çakaloğlu katılırken Bodrumlu tiyatro severler salonu doldurdu.

Oyunun bitiminde ise seyirciler dakikalarca fuayede ve kültür merkezinin önünde oyun ve oyunculuklarla ilgili keyifli sohbetler etti.

Oyun ikinci bir duyuruya kadar her cuma 20.00’de seyircisiyle buluşacak.

Başkan Ahmet Aras: “Çok büyük bir gurur duydum”

Oyunun bitiminde Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, oyunculara çiçek vererek şunları söyledi:

“Bu birliktelikte tamamen gönül birlikteliğini görüyorsunuz. Bizim kadromuzda olan ya da olmayan birçok insan var bu sahnede ve zaten güzel şeyler böyle birlikteliklerle gönülden, yürekten ve kalpten olursa iyi bir iş ortaya çıkıyor.

Bugün; büyük bir merakla beklediğimiz bir oyundu bizim için de. Geçtiğimiz sezon tabii bir ara verdikten sonra, tiyatroda bazı fiziksel veya organizasyon değişiklikleri oldu ve arkadaşlarımız da büyük bir gayretle bugüne hazırlandılar. Tabii ki zorluklar içerisinde,  çok da kolay değildi. Hiçbir şeyde imkânlar sonsuz, sınırsız değil ama bugün muhteşem bir oyun ortaya koydunuz. Burada Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu’nun şu anki geldiği noktadan, ben çok büyük bir gurur duydum. Bundan sonraki oyunlarda da yine iki oyunumuz daha çıkacak önümüzdeki süreçte. Muhteşem olduğunu düşünüyor, arkadaşlarımı kutluyorum.”

Limonata’nın yazarı Levent Tülek’ten mesaj vardı  

“Cumhuriyetimizin 100. yılında en çok ihtiyacımız olan şeylerden biri de sanat. Bodrum Belediyesi’ne sanata ve tiyatroya verdiği destekten dolayı bir oyuncu ve yazar olarak teşekkür ederim. Barış, sevgi ve kahkahayla kalın.” Levent Tülek

BŞT Oyuncusu Barış Hayta ve oyunun yönetmeni Ali Şahin, Limonata’nın sahnelenmesindeki katkılarından ötürü kişi ve kurumlara teşekkür ederken fiili olarak oyunun çıkmasına emek verenleri sahneye çağırdı.

Yazan: Levent Tülek,

Yöneten: Ali Şahin,

Oynayanlar: Duygu Şen Benveniste, Barış Hayta, Yerkan Kahraman,

Dijital Oyuncular: Bay J, Ahmet Çevik, Berrin Akdeniz,

Yardımcı Yönetmen: Barış Hayta,

Reji Asistanı: Sinem Kurt,

Dekor: Duygu Şen Benvetista / Serkan Aktü,

Işık Tasarım: Murat Uzun,

Efekt Tasarım: Mustafa Kalaycıoğlu,

Afiş Tasarımı: Şahin Tuhan,

Fotoğraf: Sinem Kurt,

Müzik: Feridun Düzağaç,

Genel Sanat Yönetmeni: Filiz Çevik

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.