Bodrum Gündem
TANDOĞAN UYSAL

TANDOĞAN UYSAL

Tandoğan Uysal; 1985 yılında Anka Haber Ajans’ında muhabir olarak başlayan basın hayatı sırasıyla, Ulusal Basın AJANSI (UBA) Anadolu Ajansı İsveç Bürosu ve Hürriyet Gazetesi’nde 25 yıl süren İsveç Temsilcisi olarak çalıştı. İsveç Devlet Radyosu Türkçe bölümünde serbest gazeteci olarak çalıştı.

  Tamer Mandalinci”  Bayram’dan sonra sahadayız”

  Tamer Mandalinci kardeşim’e güveniyorum! Tüm seçim kampanyasında Bodrum Belediye Başkanı olan Tamer Mandalinci’yi hep destekledim. Hep yanında oldum.

  Bu mesajı da bu iyi niyetli tahminlerimi gerçekten doğru çıkardı ve beni Bodrum adına haddinden fazla mutlu etti.

  Tamer Mandalinci kardeşimin Bodrum’un dizayn edilmesinde büyük projelere imza atacağına şimdi daha güçlü inanıyorum.0

  Çünkü genç, dinamik, hayalleri olan, heyecanlı, sağlam Atatürkçü ve Cumhuriyet’in tüm değerlerine sımsıkı bağlı. Her adayı gerektiğinde eleştirdim.

  Ancak Sevgili

  Tamer Mandalinci kardeşime bir toz kondurmadım. Çünkü gençlik bizim geleceğimiz. Onlarla bu Cumhuriyet nice yüzyıllar yaşayacak.

  Bu genç yüzlerle daha müreffeh ve  daha mutlu Türkiye’ye ulaşacağımıza inanıyorum.

  -Tamer Mandalinci ve Ahmet Aras demiştim

  Seçimlerden önce çok büyük bir iddia da da bulunarak, Tamer Mandalinci’yi, Bodrum Belediye Başkanı, Ahmet Aras’ı da Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı olacağını yüzde yüz tahmininde bulunmuştum.

  Eğer olamazlar ise çok sevdiğim gazeteciliği de bırakırım demiştim.

  Bu iddian harfiyen doğru çıktı ve yazmaya devam ediyorum.

  Bodrum üzerine hem İsveç’te hem de Bodrum’da yazarken yoğun ilgi görüyor ve Bodrum adına beni mutlu ediyor.

  -Bodrum’dan tips yağıyor

  Yazı yazdığım hem  Bodrum Gündem takipçilerimden hem de kendi sosyal medya takipçilerinden değişik yorumlar alıyor ve Bodrum’un değişik sorunları üzerine tips alıp bunlar üzerine Yazı yazıp paylaşımlarda bulunuyorum.

  -Bodrum’da değişim Kumbahçe’den başlar

  İşte son günlerde yazdığım ve paylaşımında bulunduğum gerek Paşatarlası’nda ki Karavancı işgali olsun, gerekse Kumbahçe sahil kesimindeki işgaller olsun büyük tepki aldı ve yorumlara yol açtı.

  Bunlar hep daha güzel bir Bodrum için bir gazeteci gözü ile bakışlardı. Tabii ki gerisi bu konunun muhataplarını ilgilendiriyor.

  Biz gazeteciler ile kurumlar ve siyasetçiler aynı hedefe ayrı ayrı kulvarlarda kamu yararına koşan iş insanlarıyız.

  Burada hiçbir şahsi çıkarımız yoktur. Sadece kamu haklarını savunup korumaktır tek amacımız.

  -Tamer Mandalinci’den mesaj var

  Seçimde Bodrum halkından aldığı büyük destek ve güven ile görevine  başlayan sevgili kardeşim Tamer Mandalinci, hem

  Ramazan ayı iftar programları, hem mazbatasını aldıktan sonraki sevenlerinin kutlamaları ve en son olarak da Şeker Bayramı kutlamaları nedeniyle Bodrum’un bekleyen sorunlarına istediği gibi el atamadı.

  O nedenle Sevgili kardeşim Tamer Mandalinci, yazdığım Bodrum’daki sorunlar üzerine bayramdan sonra Meclis Üyeleri ile birlikte sahaya ineceğini ve konulara bir bir ele alarak, sistematik olarak bunları çözeceği mesajını yollamış.

  -Bu mesaj beni mutlu etti ve daha umutlandırdı

  Gerçekten Sevgili Tamer Mandalinci kardeşimin bu mesajı bir gazeteci olarak beni çok mutlu etti.

  Çünkü bu bize Tamer Mandalinci’nin Bodrum’un sorunlarını her platformda takip ettiğini ve ne kadar duyarlı olduğu açısından net bir görüntü verdi ve yanılmadığımızı gördük.

  -Tamer Mandalinci bayramdan sonra çizmeyi  giyip sahaya iniyor

  Bu mesaj ile Bayram sonrası Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci çizmeleri giyip sahaya iniyor.

  Bodrum’da değişimin yolu Bodrum’un merkezindeki Kumbahçe sahili ile Azmakbaşı’nın  sonuna kadarki sahil şeridinden geçer.

  Eğer Katamaran’ın olduğu sahilden başlayarak Kumbahçe’deki Belediye Cafe’ye kadar bir yürünse içler acısı manzara rahatça görünür.

  Kamuya açık alanlarda tamamen işletmeler adına bir gasp var. Vatandaş adına ise mahrumiyet var.

  Bu sahilde vatandaşın denize girme şansı hiç yok. Güneşlenme deseniz o da yok. Bende bir işletmeciyim. Ancak Paşatarlası’nda herkes gündüz denize giriyor. Masa sandalye ve diğer aksesuarla bir 24 saatlik işgal yok.

  Akşamları saat 20.00’den sonra servis saati başlıyor. Bu da normalidir.

  Kumbahçe’de ise tam gün işgal var. Hele hele Kumbahçe’de ki Atatürk heykelinin olduğu geniş meydan restoranların servis işgaline dönüşmüş.

  Atatürk heykeli neredeyse gözükmüyor. Bu Atatürk’ümüze büyük bir saygısızlık.

  Atatürk değerlerine büyük değer veren sevgilim kardeşim, Başkanımız Tamer Mandalinci’den bu konuya acilen el atmasını bekliyorum.

  Hepimizin Bodrum için tek bir hedefi var. O da yaşanabilir güzel bir Bodrum’dur.

  Tandoğan Uysal

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  1. Ender Bilgin dedi ki:

   Bence bodrumun oncelikli sorunu su sorunu bayram oncesi patlayan su yuzunden yapilacak temizlik ve hazirliklar izdiraba donustu .yazi dusunemiyorum

  2. Faruk Ulusoy dedi ki:

   Satın yazar yazdıklarınız özellikle paşa tarlası ile ilgili hiç bir bilginiz olmadığını gösteriyor ayrıca 2023 belediyenin devreden borcu 1,4 milyar 2024 bütçesi 3 milyar hangi parayla ne yapabilirsin isterseniz bodrum ile ilgili sizinle görüşmeye hazırım

  3. Zeki Yurt dedi ki:

   Bodrum,Bodrum, mevcut sorunlar 60 yıldır var kolay gelsin