Bodrum Gündem

Bodrum’da 53 düzensiz göçmen yakalandı

MUĞLA’NIN BODRUM İLÇESİ AÇIKLARINDA 53 GÖÇMEN YAKALANDI, 22 GÖÇMEN KURTARILDI. EKİPLER, 1 GÖÇMEN KAÇAKÇISI ŞÜPHELİSİNİ GÖZALTINA ALDI.

Bodrum’da 53 düzensiz göçmen yakalandı

Bodrum açıklarında 53 düzensiz göçmen yakalanırken, 22 düzensiz göçmen de kurtarıldı. Ekipler, 1 göçmen kaçakçısı şüphelisini ise gözaltına aldı.

Bodrum Gündem Haber

Edinilen bilgiye göre, Bodrum’da görevli Sahil Güvenlik Mobil Radarı (MORAD-15) tarafından lastik bot içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğunun tespit edilmesi üzerine Sahil Güvenlik Botu (KB-109) bölgeye hareket etti. Ekipler, hareketli lastik botu durdurarak içerisindeki 3’ü çocuk 33 göçmeni yakaladı.

Sahil Güvenlik ekipleri başka bir olayda ise durdurdukları fiber karinalı lastik bottaki 2’si çocuk 20 düzensiz göçmeni yakaladı. Teknedeki 1 göçmen kaçakçısı şüphelisi de gözaltına alındı.

Bodrum açıklarındaki diğer olayda ise Yunanistan unsurlarınca Türk Karasularına geri itilen can salı içerisindeki 5’i çocuk 22 düzensiz göçmen kurtarıldı.

3 olayda toplam 75 düzensiz göçmen karaya çıkarılırken gözaltına alınan göçmen kaçakçısı şüphelisi ile ilgili adli işlemlere başlandı.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.