Bodrum Gündem
TANDOĞAN UYSAL

TANDOĞAN UYSAL

Tandoğan Uysal; 1985 yılında Anka Haber Ajans’ında muhabir olarak başlayan basın hayatı sırasıyla, Ulusal Basın AJANSI (UBA) Anadolu Ajansı İsveç Bürosu ve Hürriyet Gazetesi’nde 25 yıl süren İsveç Temsilcisi olarak çalıştı. İsveç Devlet Radyosu Türkçe bölümünde serbest gazeteci olarak çalıştı.

  Tamer Mandalinci’den şezlong devrimi!

  Bodrum Belediye Başkanı Tamer Mandalinci, Turgutreis’te ki plajlara şezlong atarak halkın beğenisini ve övgüsünü kazandı.

  Bu arada sosyal medya paylaşımlarında Tamer Mandalinci’nin Turgutreis’te ki plajlara şezlong atması memnuniyet ve övgü ile karşılık buluyor.

  Bakalım Turgutreis’ten başlayan şezlong devrimi Bodrum’un tüm sahillerinde ne kadar etkili olacak onu da zamanla göreceğiz.

  -Peki bu şezlong devrimi Kumbahçe’de de olacak mı?

  Tamer Mandalinci’nin Bodrum Belediye Başkanı olması ile Bodrum’un merkezindeki Kumbahçe’de kumsalında işletme sahipleri ile sandalye ve masalarını 3 metre geri çekmelerine yönelik pazarlık hafızalarda tazeliğini korurken, Turgutreis’te başlattığı şezlong devriminin Kumbahçe’yi de içine alıp almayacağı merakla bekleniyor.

  -Kumbahçeliler kumsalı plaj olarak kullanabilecek mi?

  Yıllardır Bodrum merkezde oturanların mahrumiyetine haline dönüşen Kumbahçe’de denize girememe özlemine Tamer Mandalinci son verecek mi? Sorusuna yanıt aranıyor.

  -Halkçı Başkan Tamer Mandalinci olabilecek mi?

  Şimdi gözler, Turgutreis’te başlayan şezlong devriminin, ne zaman Kumbahçe’ye geleceğine çevrildi. Eğer Tamer Mandalinci, burada da bir devrim yaparsa adını Halkçı Başkan olarak tarihe yazdırır.

  -Şezlong tamam ya temizlik ne olacak?

  Bodrum Belediyesi hem şemsiye hem şezlongları sahile atarak tüm sahilden sorumlu olduğu için tabi ki, temizlik konusu da onlara ait gibi gözüküyor.

  O nedenle Bodrum Belediyesi büyük bir işin de sorumluluğuna girdi. Ekonomik sıkıntılarla uğraşan Bodrum Belediyesine bunun ekstra bir yük getireceğinde açık ve net gözüküyor.

  Ancak halkın mutluluğu için her şey değer.

  Tandoğan Uysal/Stockholm

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  1. İsmail Özgeldi dedi ki:

   Şezlong ve Temizlik.
   Şezlong sağlıklı değildir. Mantar ve benzeri hastalıkları bulaştırır. Güzel kullanılmayınca kırıklar can yakar,
   TEMİZLİK
   Önce insan olarak plajı kullanmayı bilmeliyiz.
   Başkasının çöpünü, temizlemek belediye personelinin görevi değildir.
   Plaja 1 görevli konur.
   Şezlong a zarar veren ve kirleten, sigara izmaritini kuma gömenler hakkında tutanak tutar, gerekirse kolluk kuvvetlerinden yardım ister. Caydırıcı CEZA uygulanırsa, magandalar dan ve ulema lardan kurtuluruz.
   Eskişehir de çöp kontrynırı göremezsiniz.
   Günün belli saatlerinde çöp toplama merkezine poşetle çöpünüzü bırakırsınız.
   Zamanın dışında bırakacağınız çöp adresinize cezası ile gelir. Ya, da 15 dakika içinde zabıta sizi bulur.
   Bodrum, sanat ve kültür merkeziydi.
   Günümüzde………… (Siz doldurun)