Bodrum Gündem

NAZLI ILICAK İDDİASINA ÇYDD den CEVAP…

29.01.2010 TARİHİNDE HABERTÜRK TELEVİZYONUNDA BASIN KULÜBÜ PROGRAMINA KATILAN NAZLI ILICAK, POYRAZKÖY İDDİANAMESİNDE,

NAZLI ILICAK İDDİASINA ÇYDD den CEVAP…
09.02.2010
0
A+
A-

29.01.2010 TARİHİNDE HABERTÜRK TELEVİZYONUNDA BASIN KULÜBÜ PROGRAMINA KATILAN NAZLI ILICAK, POYRAZKÖY İDDİANAMESİNDE, DERNEĞİMİZİN KADIKÖY ŞUBESİNDEN ALINAN BİLGİSAYARLARDA, ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİNİN KIZ ÖĞRENCİLERİN ASKERİ ÖĞRENCİLER İLE BİRLİKTE KALMASININ SAĞLANMASI YÖNÜNDE ÇALIŞMALAR YAPTIĞI ŞEKLİNDE BİLGİLER BULUNDUĞUNA DAİR YAKIŞIKSIZ VE KABUL EDİLEMEZ AÇIKLAMALAR YAPMIŞTIR. Colchicine without prescription


DERNEĞİMİZİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEYE YÖNELİK BU TİKSİNDİRİCİ İDDİALAR GERÇEK DIŞIDIR. KALDI Kİ BUGÜN HAYATTA OLMAYAN SEVGİLİ GENEL BAŞKANIMIZ TÜRKAN SAYLAN HAKKINDA, HAYATTA OLMADIĞI İÇİN CEVAP VERMESİ MÜMKÜN OLMAYAN AĞIR SUÇLAMALARDA BULUNMAK,  HEM ETİK HEM DE HUKUKSAL OLARAK UTANÇ VERİCİDİR, SAVUNULAMAZ.


İDDİANAME OKUNDUĞUNDA, BU YÖNDE VARLIĞI İDDİA OLUNAN YAZILARIN DOĞRU OLUP OLMADIĞININ ŞÜPHELİLERE SORULDUĞU GÖRÜLMEKTEDİR. AÇIK OLMAYAN BİR HUSUSUN SORGUSU SIRASINDA BİR ŞÜPHELİYE SORULMUŞ OLMASI O HUSUSA GERÇEKLİK KAZANDIRMAZ.


SUÇLULUĞU MAHKEME KARARI İLE SAPTANINCAYA KADAR KİMSE SUÇLU SAYILAMAZ. POYRAZKÖY İDDİANAMESİNDE, ŞÜPHELİLERE BİLGİSAYARLARDA YER ALAN SÖZDE YAZILARLA İLGİLİ SORULAR SORULMUŞ OLMASINA RAĞMEN, ÇAĞDAŞ YAŞAMI DESTEKLEME DERNEĞİ YÖNETİCİLERİ SANIK OLARAK YER ALMAMIŞLARDIR. HAL BÖYLE İKEN İDDİANAMEDE BAZI KİŞİLERE BU YÖNDE SORULAR SORULMUŞ OLMASI NEDENİYLE DERNEĞİN VE YÖNETİCİLERİNİN BASIN YOLUYLA SUÇLU İLAN EDİLMESİ ANLAŞILIR GİBİ DEĞİLDİR.


13 NİSAN 2009 TARİHİNDE DERNEĞİMİZ MERKEZ VE ŞUBELERİ ARANMIŞ VE BAZI YÖNETİCİLERİMİZ GÖZALTINA ALINMIŞLARDIR. ELKOYMA SIRASINDA BİLGİSAYARLARIMIZ CEZA MUHAKEMESİ KANUNUN 134. MADDESİNİN AÇIK EMRİNE RAĞMEN YEDEKLENMEMİŞ, TARAFIMIZA BİR KOPYASI VERİLMEMİŞTİR. ARAMA VE ELKOYMA TUTANAKLARINDA BU YÖNDE İTİRAZLARIMIZ MEVCUTTUR. NAZLI ILICAK’IN SUÇLAMALARINA DAYANAK ALDIĞI VE HUKUKA AYKIRI YOLLA ELKONULMUŞ OLAN BİLGİSAYAR KAYITLARI GERÇEK OLMADIĞI GİBİ, YASAL OLARAK DELİL DEĞERİ DE YOKTUR.


EMNİYETÇE ALINAN BİLGİSAYARLARIN YASAL OLARAK DELİL DEĞERİ OLMAMASINA VE İDDİALAR GERÇEK OLMAMASINA RAĞMEN 25.07.2009 TARİHLİ SABAH GAZETESİ’NDE NAZLI ILICAK TARAFINDAN KALEME ALINAN BİR YAZIDA DA, BİLGİSAYARLARIMIZDA BU YÖNDE BİR TESPİTİN VAR OLDUĞU YAZILMIŞTIR.

Cheap Sildenafil

POYRAZKÖY İDDİANAMESİ İNCELENDİĞİNDE SÖZDE BU BİLGİLERE SİLİNMİŞ KAYITLARDAN ULAŞILDIĞI YOLUNDA AÇIKLAMA YER ALDIĞI GÖRÜLMEKTEDİR. OYSA NAZLI ILICAK BU YAZIYI KALEME ALDIĞINDA, GİZLİ YAPILAN SORUŞTURMADA, BİLGİSAYARLAR HENÜZ İNCELENMEMİŞ VE HERHANGİ BİR İDDİANAMEDE BU HUSUSTA BİR BİLGİ YER ALMAMIŞTIR. BU OLGU DAHİ TEK BAŞINA NASIL BİR KOMPLO İLE KARŞI KARŞIYA OLDUĞUMUZU GÖSTERMEKTEDİR.


Order Retin-A

NAZLI ILICAK’IN GAZETEDE YER ALAN YAZISI ÜZERİNE DERNEĞİMİZ TARAFINDAN İSTANBUL CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞINA, HALKI KİN VE DÜŞMANLIĞA SEVK ETMEK, SORUŞTURMANIN GİZLİLİĞİNİ İHLAL ETMEK İDDİASI İLE ŞİKÂYETTE BULUNULMUŞ, NAZLI ILICAK ALEYHİNE TÜRK CEZA KANUNUNUN 285/2. MADDESİ UYARINCA ÜÇ YILA KADAR HAPSİ İSTEMİYLE DAVA AÇILMIŞTIR.


DERNEĞİMİZ, ATATÜRK İLKE VE DEVRİMLERİ IŞIĞINDA ÇAĞDAŞ EĞİTİM YOLUYLA ÇAĞDAŞ İNSAN HEDEFİ DIŞINDA BİR HEDEFİ OLMAYAN YASAL BİR DERNEKTİR. BUGÜNE KADAR ÖĞRENİMİNİ SAĞLADIĞI ONBİNLERCE ÇOCUĞA YÜZBİNLER KATMAK DIŞINDA AMACI YOKTUR. İZİ KALSIN AMAÇLI AHLAKA VE İNSANİ DEĞERLERE AYKIRI KARALAMALAR, TOPLUMUN GÖZBEBEĞİ, SAYGIN VE GÜVENİLİR BİR KURUM OLAN DERNEĞİMİZİ ETKİLEMEYECEKTİR.


HİÇBİR DOĞRULUK PAYI OLMAMASINA RAĞMEN YAZILARINDA VE TELEVİZYON PROGRAMLARINDA BU UTANÇ VERİCİ İTHAMLARI TEKRAR EDEN NAZLI ILICAK’I DERNEĞİMİZE KARŞI DUYDUĞU KİNİN NEDENİNİ AÇIKLAMAYA DAVET EDER, DERNEĞİMİZ, YÖNETİCİLERİMİZ, ÜYELERİMİZ,  BAĞIŞÇILARIMIZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ TARAFINDAN ALEYHİNDE HUKUKİ VE CEZAİ YOLLARA BAŞVURULACAĞINI BİLDİRİRİZ. 08.02.2010


MERKEZ YÖNETİM KURULU ADINA


PROF. DR. AYSEL ÇELİKEL


ÇYDD GENEL BAŞKANI

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.