enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÇOCUK KADINLAR VE KADINA UYGULANAN ŞİDDET..

28.09.2011
0
A+
A-

Ülkemizin en önemli sorunlarından biri hatta en önemlisi çocuk yaşta evlendirilen ve yine çocuk yaşta anne olan kadınlar; yani çocuk kadınlardır.

Kız çocuklarının %31.7 si çocuk yaşta evlendiriliyor. Bu %31.7′ lik oran yaklaşık 5 milyon. Bu oranın büyük çoğunluğunu Diyarbakır ve Şanlıurfa′ da ki çocuklar oluşturuyor. Resmi rakamlara göre bu yılın ilk 6 ayında Diyarbakır′ da181 çocuk, Şanlıurfa′ da ise 120 kız çocuğu doğum yapmış. Diyarbakır Kadın Hastalıkları ve Doğum Hastanesi’nde doğum yapan çocuklardan 1 tanesi 13; 8 tanesi 14; 17 tanesi 15: 47 tanesi 16;108 tanesi ise 17 yaşında. 2010 yılında Şanlıurfa′ da doğum yapan 21 bin kadından 712′ si çocuk.


 


Yukarıdaki tablo gerçekten korkunç ve ürkütücü. Peki bizi yönetenler bu korkunç tablo karşısında ne yapıyorlar dersiniz?  TMK Madde 124: “ Erkek veya kadın 17 yaşını doldurmadıkça evlenemez. Diğer hukuki işlemler için asgari yaş sınırı 18” der. Bu tablo karşısında yargının derhal harekete geçip sorumlular hakkında işlem yapması gerekiyor.


 


Gelelim kadına yönelik şiddet konusuna. Sebepler farklı olsa da sonuç aynı ÖLÜM. Sokakta, evde, işyerinde, çocuklarının gözü önünde, anne ya da babasının yanında. Şiddet gören ve de öldürülen yine kadınlar. Peki bu şiddet gören ya da öldürülen kadınlar için yargı ne yapıyor? Yargının hakkını yememek lazım. Koca, koca adamlar biraraya geliyorlar, tartışıyorlar ve çok ciddi kararlar alıyorlar  ve diyorlar ki “tecavüze uğrayan kadın tecavüzcüsüyle evlensin” ki bizim de yargı olarak işimiz hafiflesin. Bir diğer koca adam da (Konya Selçuk Ünv.de Prf.) “ Kadınlar   dekolte giyerek tacize ve tecavüze davetiye çıkarıyorlar” diyor. Bir adım daha ileri gidelim ve Bursa Müftülüğü’nün internet sitesinde ′Aile İçi İletişimde Altın Kurallar′ adı altında yazılanları okuduğumda gözlerime inanamadım ve sizlerle paylaşmak istedim. Metin aynen şöyle: “Eşinize saldırı hakkı tanıyın, bir insan her zaman neşeli, mutlu olamayabilir. Eşinizin sinirli olmasının nedeni siz olmayabilirsiniz. Ona saldırı hakkı tanımak gibi güzel bir armağan verin ki evde fırtına olmasın. Bu adam beni deli etti diyorsanız bırakın fırtına essin,  arkasından sağanak yağış gelsin, sonradan çiçekler açacaktır”  diyor.


 


Buyrun nereden istiyorsanız oradan yakın !!! Paxil online


 


Kadın ve Aileden sorumlu Devlet Bakanı Sn. Fatma Şahin şiddet gören kadınlara istedikleri takdirde yakın koruma vereceklerini, nüfusu 500.000′ buy Alesse i geçen bütün illerde belediyelerin SIĞINMA EVLERİ yapmalarının zorunlu olduğunu söyleyedursun. Bu sorunun çözüm yollarının en önemlisi eğitim. Kadına kendi bedenine ve  kendi haklarına nasıl sahip olması ve artık 21.yy.da edilgen tutumundan süratle vazgeçmesi öğretilmeli. Şiddete maruz kaldığında neler yapması, nerelere başvurup, nerelerden yardım alması gerektiği konularında sosyal hizmet uzmanları, eğitimciler tarafından kurslar açılarak bilgilendirilmeli. İkinci ve de sanıyorum en önemlisi erkeklerin eğitilmesi. Özellikle erkeklerin eğitilmesi çok ama çok önemli Kadın ve erkeğin birbirini tamamlayan unsurlar olduğu, hiç kimsenin diğerine göre üstün olmadığı, camilerde, kahvehanelerde, işyerlerinde, kısaca erkeklerin yoğun oldukları her yerde yine Sosyal Hizmet Uzmanları ve eğitimciler tarafından ciddi anlamda anlatılmalı ki sorun çözümlenebilsin. 


 

brand Kamagra online

Şiddetsiz ve mutlu günler dileklerimle.                  


 

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
 1. Ayla Gürpınar dedi ki:

  Bugün sosyal medyada yayınladığım bir görüşümü burada da paylaşmak isterim. Ayla Gürpınar

  YER YÜZÜNDE İKİ CİNSİYET VAR (3. CİNSİYET OLARAK PEK ÇOK ÜLKEDE KABUL GÖREN EŞCİNSELLİĞİ KATMIYORUM) .
  KADIN VE ERKEK.
  HEPSİ BU KADAR.
  30 A YAKIN SAYIDA ” ERKEK” CİNSİYETİNE SAHİP, BELİRLİ MEVKİLERDE İŞ VE GÜÇLERİ OLAN BU ” SAPIK – CANAVAR RUHLULAR”, 13 YAŞINDA BİR KIZ ÇOCUĞUNA, YANİ CİNSİYETİ OLACAK OLAN ” KADIN” DURUMUNA GELMEDEN ÖNCE, BU NARİN KIZ ÇOCUĞUNA, DÜNYANIN EN BÜYÜK KÖTÜLÜĞÜNÜ YAPIYORLAR.
  PEKİ NE İÇİN ? BİRKAÇ DAKİKA EĞLENMEK İÇİN.
  AYRICA NE YAPIYORLAR?
  KANUN GÖZÜNDE SUÇLARI HAFİFLETİLDİĞİ VE GEREKEN CEZAYI ALMADIKLARI İÇİN DİĞER ERKEKLERE DE KÖTÜ ÖRNEK OLUYORLAR.
  PEKİ ” DİĞER ERKEKLER ” SİZLERE SESLENİYORUM.
  MEDYAMIZDA GÜNLERDİR BU KONU ÇEŞİTLİ ŞEKİLLERDE GÜNDEMDE.
  GÜNLERDİR BU ACIYI YÜREĞİMİZDE YAŞIYORUZ VE HAYKIRIYORUZ.
  BU KİŞİLERİN İSİMLERİ İFŞA EDİLDİ.
  SİZ ” ERKEKLER” BİRŞEYLER YAPMAYI DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
  ” ERKEKLER DAYANIŞMASI ” İÇİNE GİRMEYİ VE BU………… KİŞİLERİ CEZALANDIRMAYI, DÜŞÜNÜYOR MUSUNUZ?
  YANİ BİR GÜN, BELKİ DE, SİZİN KIZINIZA, BİR VEYA BİRKAÇ HEMCİNSİNİZ TARAFINDAN YAPILACAK OLAN BU İĞRENÇ SALDIRI VE TECAVÜZÜ ENGELEMEK İÇİN, ŞİMDİDEN BİRLİK OLUP, ÖNLEMİNİ ALMAK İSTİYOR MUSUNUZ?
  HESAP SORACAĞINIZ MEVKİLER YOK MUDUR?
  MAHALLE ÖRGÜTLENMELERİ YOK MUDUR?
  BİLİNÇLENDİRME ÇALIŞMALARI YOK MUDUR?
  BU KONUNUN HİÇBİR ŞEKİLDE BİR ” KADIN ” SORUNU OLMADIĞINI,
  SADECE VE SADECE BİR ” ERKEK ” SORUNU OLDUĞUNU ANLATACAK
  BİR ” ERKEK ÖRGÜTLENMENİZ” YOK MUDUR?
  .