enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Bodrum Jandarmadan Başarılı Operasyon, 65 Kaçak Sınır Dışı…

07.09.2012
0
A+
A-

buy Plan B online

Yunanistan’ın İstanköy (Kos) Adası’na gitme hayaliyle Aydın’ın Didim İlçesi’nden yola çıkarak Yalıkavak beldesinde jandarma tarafından yakalanan 57 kaçak ile 6 eylül gecesi Turgutreis’te Sahil Güvenlik tarafından denizde yakalanan 8 kişiyle toplam 65 kaçak sınır dışı işlemleri için Muğla’ya sevk edildi.

Lasix online price of Asacol Bodrum Gündem Haber

Kişi başı kaçaklardan 3 bin dolar alındığı belirtilen Ç.C. (52) ve N.K. (46) isimli organizatörler Cumhuriyet Savcılığı’na sevk idildi. M.S. (45) isimli organizatörü ise arama çalışması başlatıldı.

Aydın’ın Didim İlçesi’nden üç gün önce lüks bir yata bindirilen ve aralarında 41 Afganistan, 12 Burma, 2 Filistin, 2 İran uyruklu 20’si çocuk 20’si kadın toplam 57 kaçak, Yalıkavak beldesinin Küdür Yarımadasında dün jandarma tarafından aç susuz bulunmuştu. Kaçaklarla ilgili dün göz altına alınan Ç.C. ve N.K. bugün jandarma tarafından Cumhuriyet Savcılığı’na sevk edildi. Kişi başı 3 bin dolar alınan kaçaklar, polise teslim edilmek bugün Bodrum Gemi Yanaşma İskelesi’ne getirildi. Burada ülkelerine göre gruplandırılan kaçaklar, araçlara konularak Muğla Yabancılar Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Kaçakların bindirildikleri araçtan gazetecilere gülümseyip el sallaması ve zafer işareti yapmaları da dikkat çekti.

Ayrıca dün gece (6 Eylül) 03.30 sıralarında Turgutreis beldesi açıklarında da 10 metrelik bir teknede Sahil Güvenik tarafından 2’si Türk, 6’sı Gürcistanlı kaçak yakalandı.

ETİKETLER:
Yorumlar
  1. murat toprak dedi ki:

    Bu insan kaçakçılığına ön ayak olan insanlar acaba ne cezaya çarptırılıyor? en fazla 3 ay hapis diye duydum, acaba doğrumu, Bodrum Gündem bunu araştırıp yazarsa çok sevinirim, birde tabii daha önce yakalanan bir sürü insan var – kaçaklar değil, kaçıranları kast ediyorumn – acaba onlar ne ceza aldı? teşekürler