SAÇMALAMA HAKKINA KARŞI SÖZ SÖYLEME HAKKI AKIL-VİCDAN İSYANLARDA?

Bodrum Gündem
Bodrum Gündem
 • 09.09.2012
 • 1.307 kez okundu

Canlar yanmış, akıl durmuş, vicdanlar isyanda?

Sade vatandaş, halk her şeye rağmen beklemede?

Beklerken, ?neden? ne oldu? niçin? ne olacak?? diye soru sormamak, yaşananları anlamaya çalışmamak mümkün değil!

Aklı başında hiçbir cevap yeterli değil! Kaldı ki başında aklı olanların cevaplayacağı türden değil halkın- vatandaşın aradığı soruların cevapları!

Ne çok insanı kaybettik, kaybediyoruz, kaybetmeye devam ediyoruz, hırslar bitmiyor; doyamadık insan üzerinden varlık olmaya, iktidar olmaya, hükmetmeye, muhalefet etmeye, çatışmaya?

Doyamadık hırslara?

Doyamadık sorumsuzluğa, halen insani-demokratik standartları yükseltme konusunda tembel oluşa?

Halk soru sordukça, verilen cevaplar akıl ile yorumlanamaz oluyor?

Ne olur bari susun, ülkeye susarak çok daha iyi hizmet edersiniz, mümkünse işgal etmeyin bulunduğunuz makamları, ne olur ihmali, hatayı, sabotajı, oyunu, savaşı en azından kabul edin, ?ben ?beceremedim? ? deyin ve işgal ettiğiniz makamları daha fazla küçük düşürmeyin. Unutmayın her makam Levitra online ve mevki sadece ve sadece HALKlar için?

Kabul etmiyorum, ?Hindistan ve Pakistan?da da oluyor bu esomeprazole online tip kazalar? cevabınızı;  ülkemi, insanımı aşağılayan bir üslubu.

Kabul etmiyorum, ?Genelkurmay Başkanı gibi popüler bir isim gelmiş? casino pa natet cevabınızı; sözde Afyonun ?tanıtımı?nı düşünen, Genelkurmay Başkanını popüler kültür seviyesine indirgeyen ya dasözüm ona yükselten!, halkın askerinin başını ekonomik bir kazanç rantına eşleyen, kapitalist yaklaşımı.

Kabul etmiyorum, parçaları slotseeing.com bile belirsiz bedenlerin, yavruların, insanların aileleri acı çekerken yapılan hediye alışverişini.

Kabul etmiyorum, aklımla, vicdanımla, yüreğimle daha fazla oynanmasını, insanıma-bana eziyet edilmesini.

Kabul etmiyorum, eğer doğruysa, Alevi şehidimizin devlet töreninin cemevinde yapılamıyor Naltrexone online olmasını, dirisine saygı yoktu, bari ölüsüne olsaydı!

Ben bu ülkenin evladıyım, bir dünya insanıyım, saçmalama hakkı olanlara karşı TC DEVLETİ vatandaşı olarak benim de söz söyleme hakkım olduğunu düşünüyorum.

Şu ana kadar yapılan hiçbir açıklamayı kabul etmiyorum.

Ben Şam?da, çok yakın bir zaman içinde namaz kılınmasından önce biran evvel ülkemde akan kanın durmasını istiyorum. Ben ülkemde, küçük adımlarla bile olsa bugüne kadar atılmış olan cesur demokratik adımların en kısa zamanda, hemen geliştirilerek, eşit vatandaşlık ilkesi ile din, dil, ırk, mezhep ayrımı gözetmeyen anlayışın yerleştirilmesini istiyorum. Bu doğrultuda hareket edebilen, akıl ve izan üslubunu çalıştıran yöneticiler, bürokratlar istiyorum. Ben benim duygularımla, vicdanımla, aklımla, kanayan ruhumla daha fazla alay edilmesine dayanamıyorum?

Saçmalama hakkına karşı söz söyleme hakkı istiyorum.

Sade vatandaşın en sadesinden ben yaratanın bir kulu, ama sadece ve sadece onun kulu, Didem!

ZİYARETÇİ YORUMLARI
 1. nuran yüksel dedi ki:

  kurumların yöneticileri saçmaladıkları sürece ,benim ve halkımın aklıyla,yüreğiyle oynamaya devam ettikleri sürece söz söyleme hakkımı sonuna kadar söylemekten asla vazgeçmeyeceğim.özellile son günlerde yaşadıklarımızla isyanlarda olan duygularımı gerçekten kontrol altına almakta zorlanıyorum.benim ve benim gibi çok kişinin duygularını dile getiren yazın diğerleri gibi gene muhteşem olmuş.seni seviyorum.küçük halan

  1. Didem dedi ki:

   Canım Halam,

   Seni çok seviyorum, verdiğin destek için teşekkürler. Yollar sundun, dedin ki böyle de yaşanır, yaşanmalı, yaşıyorum şimdi daha cesurundan…

   Teşekkürler

   Didoşun

YORUM YAZ