enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

GEÇİCİ DOLGU?

GEÇİCİ DOLGU?
29.04.2013
0
A+
A-

Her yıl Kumbahçe sahiline ve denizine kanunsuz dolgu yapıyor Bodrum Belediyesi,  plajı düzenlediğini zannederek.

Pina Yarımadası?nda denize 10 dönüm dolgu yapan görevli ?Ne olacak iki kaşık toprak attık? demişti.

Cialis super active online order Cialis super active cost of Strattera

Akyar burnunda yapılan otel inşaatında kıyıya yapılan dolguyu belediyeye ihbar etmemiz üzerine derhal ilgilenir size bilgi veririz demişti Turgutreis Fen İşleri memuru. Ertesi gün sözünde durup telefonla arayan görevli ?GEÇİCİ DOLGUYMUŞ DAHA SONRA ALACAKLARMIŞ? diye bilgilendirmede bulundu.

Paşa Tarlası Diamond otelin yanındaki dik yokuştan hızla inen yağmur suları sahildeki kumul dolguları denize iterek temizler Diamond otel yetkilileri de o bölgede voleybol sahası düzenlemek için sahile kum döktüğü tarihte zabıta memurunu çağırtıp yasal işlem yapmasını istemiştim. Aldığım cevap çok ilginçti. ?Kötü bir şey yapmıyorlar ki, sahil kumlarını yağmur almış götürmüş eksilen kumların yerine yenisini döküyorlar? demişti.

Bu gün Paşa Tarlasındaki bir işletme sahile birkaç masa koymak için keyfince düzenleme yapmakla meşgul ?Ne yapıyorsun diye sorsan? ?Geçici dolgu, işimiz bitince alırız? demezse çok yanılmış olurum.

Bodrum – Güvercinlik karayolu deniz kenarında devasa otel yapanların burunlara kıyılara yaptığı dolguları,  iskeleleri gündeme taşımayan kalmadı da bunu ihbar sayıp müdahale eden yok.

İki kaşık, iki torba, iki kamyon,?????iki bin kamyon kendi ellerimizle toprak erozyonu yapıyoruz.

Zenginleşmek uğruna denizi dolduruyor, deniz dibi yaşamını yok ediyoruz, denizimizi fakirleştiriyoruz, deniz fakirleştikçe bizler de fakirleşiyoruz. Engellenmeyen ve denetlenmeyen insanoğlunu hırsıyla, arsızlığıyla baş başa bırakarak ?HARAKİRİ? yapmış olacağız hem de Japonlardaki gibi törenle.

Kıyıları ham yapabilmek için sürekli kanunlarla oynayan bir iktidar, kıyıda otel yaptırdığı için muhabirine kıyılarla ilgili haber yaptırmayan Medya patronu, denizin kirlenmesine göz yuman ya da önlem almayan yöneticiler, ufak da olsa kendisi de yaptığı için gördüğü doğa katliamlarına ses çıkaramayan vatandaş, zincir uzadıkça kirlilik artıyor her gün biraz daha kirleniyoruz denizin kirlenmesinden de hızlı.

Bıkkınlık, yılgınlık, geri adım atmak yok, denizimizin kirletilmemesi ve kamuya açık olması gerekiyor, bu yanlış uygulamaları anlatmak ihbar etmek ve gündeme taşımaktan asla vazgeçmeyeceğim.

Devlet yada Belediyeler eliyle verilen kıyılardaki tüm kiralama ve izinler, Anayasal Hakkımız olan Kıyının Kamuya Açık Olması şartıyla verilmektedir. Ecrimisil cezası ödeyerek hak sahibi olduğunu zannedenler, yapılan izinli iskelelerde ve kıyılara yapılan tüm tesislerde, ecrimisil ödüyorum kira ödüyorum, izinliyim söylemleri vatandaşı yıldırmamalıdır.

Tekrar ediyorum Kıyılardaki tüm faaliyetlere Anayasal hakkımız olan kıyının kamuya açık olması şartıyla izin verilmektedir. Anayasal hakkımızı Kullanmaktan Vazgeçmeyelim.

 

Saygılarımla

Ali  DİZDAR

ETİKETLER: ,
Yorumlar
 1. hande dedi ki:

  Merhabalar,
  Cevreye hassasiyetiniz icin cok tesekkurler. Bu konu ile ilgilenen birilerinin olmasi cok guzel. benim de yine Bodrum`daki cevre konusu ile ilgili soylemek istedigim bazi seyler var.
  Kumbahce` ye betondan meydan yapildi maalesef. Agaclar kesildi, Azicik kalan toprak, ciceklik alanlarin uzerine beton dokuldu. Kumbahceyi bir dusunun toprak gorebileceginiz tek bir alan kalmadi. Yesili yok edip heryeri beyaz yapiyoruz, betonla kapliyoruz.
  Butun agaclarin etrafina betondan kelepce gibi duvarlar yaptilar, hicbir estetigi olmayan.
  Ne bu beton sevdasi. Cocuklarimizin betona degil, uzerinde kosup oynayabilecekleri yesil alanlara, koklayabilecek ciceklere ihtiyaci var.
  Bodrum Belediyesine yaptigi calismalar icin tesekkur ediyoruz. Ancak cevre duzenlemesi yaparken heryeri beton doldurmadan, yesil alanlara ozen gostererek yapmasini rica ediyoruz.