enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ÇATLAK DERKEN?

11.07.2014
0
A+
A-

chp_meclis_grubunda_catlak_bodrum_gundemKarataşın göbeğinde aşk,

Karataşın göbeğinde sevda,

Karataş çatladı çatlayacak,

bende bitmeyen kavga,

buy misoprostol onda yeniden başlayacak…

fatih bozoğlu“CHP’de Çatlak” manşetimiz sanıyorum bir süre daha tartışılacak. Manşetimiz için oldukça önemli eleştiriler aldım. Haklılık payları elbette vardır. Lakin Türkçe zengin içeriğe sahip bir dildir ve birçok kelime farklı anlamlara da gelebilmektedir.

Çevir kazı yanmasın diyenleri duyar gibiyim… 🙂

Başlığı seçerken Bodrum Belediye Meclisi Temmuz toplantısında dört maddeye treat breast cancer order diflucan “RET” oyu veren CHP’li meclis üyeleri Tuğrul Acar ve Abdülmecit Poyraz’ın, CHP’nin grup kararına karşı oy kullanmalarının aslında disiplinlik bir suç olduğu ve CHP grubunda görüş ayrılıklarının olduğuna vurgu yaptığımız algılanmıştır. Somut olarak durum değerlendirmesi yaptığımızda Başkan Mehmet Kocadon’un meclis sırasındaki tavrı, hoşgörüsü ve meclis sonunda sahillerin işgaline dikkat çekilen protesto gösterisine verdiği alkışlı desteği çok önemsiyorum. Başkan Kocadon Sosyal Demokrat bir başkan olduğunu da böylece kanıtlamış oldu. Ne yazık ki meclis üyelerimizin büyük bir kısmı Başkan Kocadon’un cesaretini gösteremedi. ‘’CHP’de Çatlak’’ başlığını doğru bulmayanlar, fikir ayrılıklarının demokrasinin gelişmesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini ve sosyal demokrasinin de bu olduğunu ifade ediyorlar.

Doğrudur.

Lakin “Çatlamak” fiiline bir başka açıdan da bakılabilir.

Devrimci ozan Hasan Hüseyin Korkmazgil’in şiirinde geçen “çatlamak” fiili başka anlamlarda da düşünülebileceğini açıkça gösteriyor. (Bu arada yine şiirde yer alan “karataş” sözcüğünün belediyeye muhalif yazıları ile bilinen sevgili ağabeylerim Fikret Karataş ve Ahmet Karataş ile uzaktan yakından bir ilgisi yoktur.)

Çatlamak fiili yaşama başlamak, yeni bir düzene geçmek, değişmek anlamına da geliyor. Yumurta çatladığında yeni bir yaşam başlıyor. Yüreğimizdeki “karataş” çatladığında da yeni bir düzen, bir değişim meydana geliyor.

O nedenle “CHP’de Çatlak” manşetimizin bu açıdan da değerlendirmeye almakta fayda var.

Bodrum’da meydana gelen çatlamaların,  CHP Genel Merkezinde de olduğunu hepimiz görüyor ve izliyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ve sonraki süreçte, “CHP’de Çatlak” manşetini biz yerelde birçok kez kullanırız diye düşünüyorum.

Ulusal basın uzun bir süredir kullanıyor zaten…

Sevgi ve Saygılarımla…

Yazarın Diğer Yazıları
Yorumlar
 1. TURABİ dedi ki:

  Kocadon’un sosyal demokrasiyle ne alakası var anlamış değilim..rantiyenin sevgiyle yaklaştığı sosyal demokrat desen daha iyi olur..tarafsız olsan daha iyi olur.bodrum bitti bitirdiler bodrumu ..nereye baktığını merak ediyorum.adamların geleceğe yönelik hiçbir stratejisi yok.turizm politikaları,ticaret politikaları yok..çıkar at gözlüklerini de gerçeği gör ve daha tarafsızca bak..bodrum beş yıl kaos ortamından çıkamayacak.bir sene sonra da abin vekil adayı bunu bil..bodrum donsuz kalacak o zaman ne diyceksin..

 2. fikret Karataş dedi ki:

  Kocadon’un söylem ve hareketlerini sosyaldemokrat olarak değerlendirmek bu öğretiye seçimler ve seçimlerden sonra sırt dönmeyi anlatır.Böyle bir anlatım ise kamuyu yanıltacak bir oluşumdur.”Seni seviyoruz sen yine gel, yaptığınız gösteride çok hasklısınız deyip alkışlama ise ironi resmi değil mi?
  Esas sosyaldemokrat ölçütü Acar ve Poyraz vermiştir.Ötekilerin tavır ve davranışı ise sanırım kOCADON’UN DERİNDEN BİR OHHHH! ÇEKMESİNİN NEDENİ OLMUŞTUR diye düşünüyorum… ARTIK GERÇEKLERLE YÜZLEŞMEK YEREL BASININ CİDDİ GÖREVİ HALİNE GELMİŞTİR. DOSTLARA HATIRLATIYORUM.

 3. ahmet dedi ki:

  Ya Mustafa SARUHAN a yapılan haksızlıklar.Seçimde genel başkan onu başkan yardımcısı atadı demedınızmı noldu bu kadarmı korkuyorsunuz onun ismindende ısmını unutturmaya calısıyorsunuz.Yalıkavak unutmaz ama bunu kandırdınız herkezi

 4. İsim* dedi ki:

  Fatih biraz insaf.Gerçekçi yorumlar yap, kamuoyunu yanıltma.Sosyal Demokrat tavır, Sosyal Demokrat davranış nasıl oluyor.Kamuoyuna açıklarsan iyi olur.Sevgiler.

 5. Tayyar Eryılmaz dedi ki:

  ÇATLAMAYI OLUMLU ANAMDA ALIRSAK ONDAN GÜZEL ŞEYER DE ÇIKAR..MESALA YUMURTA ÇATLAR CİVCİV ÇIKAR..TOPRAK ÇATLAR FİLİZ ÇIKAR..GÖK ÇATLAR YAĞMUR YAĞAR..DİYECEĞİM ODUR Kİ CHP MECLİSİNDEKİ ÇATLAMADAN DA DEMOKRASİ ÇIKACAKTIR..ONUN İÇİN BU ÇATLAMA FİİLİNE OLUMLU ANLAM YÜKLERSEK HEM CHP HEM DE BODRUM İÇİN HEMDE DEMOKRASİ KÜLTÜRÜNÜN GELİŞMESİ AÇISINDAN HAYIRLI VE OLUMLU OLUR…BU OLAYDA DA ÇATAYAN DA ÇATLATAN DA ÇATLAMAYA KONU OLAN MEVZU YU MASAYA YATIRIP KENDİ ARALARIN DA TARTIŞMALARI GEREKİR..