enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Kaymakam’da Sahillerin İşgaline Karşı

Kaymakam’da Sahillerin İşgaline Karşı
12.07.2014
0
A+
A-

bodrum_gundem_saldiri_3_mansetGümüşlük’te sahillerin oteller, özel işletmeler ya da siteler tarafından işgal edilmesine tepki gösteren bir grup aktivist ve Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet Gödekmerdan’da sembolik olarak Gümüşlük Çayıraltı Plajı’na tabela dikti.

Fatih Bozoğlu/Bodrum Gündem

Gümüşlük ve Bodrum Belediye Meclis Toplantısı’nda yaptıkları eylemlerin ardından, Kaymakam Dr.Mehmet Gödekmerdan ile order Indocin online bodrum_gundem_saldiri_2görüşen Gümüşlük Platformu üyelerinin çabaları sonuç verdi. Kaymakam Dr.Gödekmerdan’ın da destek verdiği, ve Gümüşlük Platformu tarafından hazırlanan “Plajlar Halkın Kullanımına Açıktır, Hiç Bir Şekilde Engellenemez” yazılı tabela Gümüşlük Çayıraltı Plajı’nın başlangıç noktasına yerleştirildi.

Oteller, özel işletmeler yada siteler tarafından sahillerin işgal edilmesine tepki gösteren yurttaşlar “Sahil deniz, kum, işgaldeki Bodrum, Kıyılar herkese aittir, Denizime, plajıma hakkın yokken el koyma, Gümüşlük turizm yeri paylaşmayı bilmeli” yazılı pankartlar taşırken “Plajlar halkın kullanımına açıktır. Hiçbir kuvvet engelleyemez. Bodrum Kaymakamlığı” yazan tabelayı diktiler. Platform üyeleri tabelayı diktikten sonra dibine su dökerek doxycycline price “Can suyu da veriyoruz, sahilerimizi işgalden kurtaracağız” dediler.

Bodrum Kaymakamı Dr.Mehmet Gödekmerdan yaptığı açıklamada kıyıların vatandaşların kullanımına tamamen açık olması gerektiğine vurgu yaparak “Herhangi bir site, işletme, kıyılarımızı kapatamaz. Vatandaşın kullanımını engelleyemez. Buraya da sembolik bir levha diktik. Bodrum Yarımadası’na hatta Türkiye’nin bütün kıyılarına örnek olacak bir levhadır. Gümüşlük’teki vatandaşlarımıza duyarlılıklarından dolayı teşekkür ediyorum” Gastrointestinal dedi.

Gümüşlük Platformu adına açıklama yapan Yaşar Aslan, Bodrum Kaymakamı Dr.Gödekmerdan’a verdiği destekten dolayı teşekkür ederek “Devletin bir temsilcisinin bize destek vermesi çok önemliydi. Platformumuz olarak başka kıyılardan ve sahillerden gelecek olan çağrılarda da, yardımcı olmaya her zaman hazırız. Plajlarda bu tabelaların çoğalmasını diliyoruz. Vatandaşımız kendisi üzerinde baskı kuran işletmeye bu tabeladan güç alarak karşı gelebilir. ‘Şezlongunu al, ben burada oturacağım’, ya da ‘Sen masanı al, ben buraya kendi masamı koyacağım’ diyebilme hakkını geri kazanmış olacak” dedi.

Tabelanın dikilmesi ve açıklamaların ardından platform üyeleri Çayıraltı Halk Plajı’ndan olaysız bir şekilde ayrıldı.

Yorumlar
  1. Mehmet dedi ki:

    Sen önce rixos’un sahiline dik.