enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Eğitim Çocuğa Yük Taşıtmakla Olmaz..

05.09.2014
0
A+
A-

Aciclovir online purchase Clonidine methotrexate online yük taşıyan öğrenciler (13)

Bodrum’un Gündoğan Mahallesindeki Nafiz Ilıcak İlkokulunun bahçesinde güneşin altında yarım saat boyunca 6 küçük çocuğa oldukça ağır olan kitap kolileri taşıtılması tepkilere neden oldu.

Bodrum Gündem Haber/05/09/2014

Yurt genelinde okulların yeni eğitim öğretim dönemine hazırlıklarının son aşamaya geldiği bu haftada Bodrum’un Gündoğan Mahallesindeki Nafiz Ilıcak İlkokulunun bahçesinde, güneşin altında yarım saat boyunca 6 küçük çocuğa oldukça ağır olan kitap kolilerinin taşıtılması çevreden geçen vatandaşların tepkilerine neden oldu. Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin, böyle bir şeyi kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtip, soruşturma başlatacaklarını söyledi.

Gündoğan Mahallesi’ndeki Nafiz Ilıcak İlkokulu’na kayıt ve bir hafta sonra başlayacak okulların araç ve gereçlerini öğrenmek için gelen ve yaşları 7 ile 10 arasında değişen 6 öğrenciye 38 derece sıcakta yarım saat boyunca eğitim yılı başladığında öğrencilere dağıtılacak kitap kolilerinin taşıtıldı. 100 metre mesafedeki depoya kitapları taşıyan çocuklardan büyük bölümünün zorlandıkları, kimilerinin bir süre çömelip dinlendikten sonra taşımaya devam etmeleri dikkati çekti. Adının açıklanmasını istemeyen bir veli, “Çocuklar ders araç gereçlerini sormak için okula gitmişti ancak kitapları taşımaları istenince mecbur kalmışlar. Görünce çok şaşırdık ancak okul idaresiyle de kötü olmak istemiyoruz” dedi.

Eğitim-Sen Bodrum İlçe Temsilcisi Ahmet Paksoy okuldaki sendika üyesi öğretmenler ve idareciler ile görüştüklerini belirtip, o saatlerde okulda olduklarını ancak öğrencilere kitap taşıtıldığına tanık olmadıklarını söyledi. Paksoy, “Belki okuldaki müstahdemin çocuğu annesine yardım etmek için taşımıştır. Ancak, biz okula sadece eğitim için giden çocukların ne olursa olsun bu tür hizmet işlerinde kullanılmasına tamamen karşıyız” diye konuştu.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin “Soruşturma Başlatacağız”

Bodrum İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Geçin ise fotoğrafları gördükten sonra, böyle bir olayı kabul etmelerinin mümkün olmadığını belirtip, “Öğrencilere kitap taşıtıldığından yeni bilgimiz oldu. Benim de evlatlarım var. Çocuklara gücünün üzerinde yük taşıtmayı haksızlık olarak düşünüyorum. İlgili arkadaşlardan bu konuda gerekli bilgi ve belgeleri isteyip, soruşturma başlatacağız. Gerekli incelemeden sonra kusurlu olan görevlilerin cezalandırılacağından kimsenin şüphesi olmasın. Bir daha da böyle bir olay tekerrür etmeyecektir. Bodrumlular bundan emin olsunlar. Evlatları bize emanettir. Onları sadece hayata hazırlamak, eğitim öğretim yönünden hayatta mutlu kılmak için gayret gösteririz. Kesinlikle çocuklara herhangi bir eşya taşıtmamız söz konusu olamaz, bununla ilgili görevli arkadaşlarımız mevcut” dedi.

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.