enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

Onlar “Su” İçin Yürüdü

25.03.2015
0
A+
A-

Valtrex cheap Valtrex cheap Onlar-bodrumda-Su-İçin-Yürüdü-(3)

Bodrum’da, “Dünya Orman ve Su Günü” etkinlikleri çerçevesinde öğrenciler “su zinciri yürüyüşü” yaptı.

Bodrum Gündem Haber

Tema Vakfı Bodrum Gönüllülerince, Bodrum Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okulu’nun katkılarıyla, Dünya Orman ve Su Günü nedeniyle bir dizi etkinlik gerçekleştirdi.

Bodrum Barış Meydanı’nda düzenlenen etkinlikler kapsamında öğrenciler ellerinde, purchase Sildenafil “Su yoksa hayat yok”, “Çevrenizde olup bitenlerden haberiniz var mı?”, “Su sağlıktır” yazılı dövizler taşıdı.

Suyun ve ormanın önemiyle ilgili yapılan konuşmaların ardından bir grup öğrenci Bodrum sokaklarında yürüyerek, ‘Su yoksa hayatta yok’ sloganları attı. Bir süre su zinciri yürüyüşü yapan öğrencilere ilçedeki yerli ve yabancı turistler de alkışlayarak destek verdi.
Tema Vakfı Bodrum Sözcüsü Haluk Ortaç, gazetecilere yaptığı açıklamada, Türkiye’de ve dünyada suyun giderek azaldığını söyledi. Suyun korunması gerektiğini anlatan Ortaç, “Su doğadır, gıdadır, sağlıktır temasıyla Tema Vakfı Gönüllüleri, Türkiye’nin her yerinde bunun mücadelesini veriyor. Çocuklarımızla ve doğa sevenlerle birlikte bir etkinlik gerçekleştirdik” dedi.

Suyun korunması için bir taslak hazırladıklarını anlatan Ortaç, şunları söyledi: “Su Türkiye’de ve dünyada risk altında. Suyumuza her zamankinden daha çok kıskançlıkla sahip çıkmak zorundayız. TEMA Vakfı su yasası için bir taslak hazırlattı. Bu taslağı meclise, politikacılara sundu. Türkiye’de suyu idare etmenin daha iyi yolu su yasası hazırlamak bunun için bu düşüncemizi kamuoyuyla paylaştık.”
Etkinliklere liseli bir grupta canlı müzik performansıyla programa destek verdi. Etkinlikler, öğrencilerin su ve ormanların önemini anlattıkları çeşitli tiyatro gösterileriyle sona erdi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.