enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

16. ULUSLARARASI DANS FESTİVALİ BAŞLADI

27.05.2015
0
A+
A-

Viagra online Australia Untitled-1Yağışın etkili olduğu gecede 16. Uluslararası Bodrum Dans Festivali açılışında Kübalı Gurubun yaptığı dans şovu beğeni ile izlendi.

Bodrum Gündem Haber buy Mesalamine online

Bodrum Dans Kulübünce bu yıl 16’ıncısı gerçekleştirilen Uluslararası Bodrum Dans Festivali, Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği’nde Küba Linda grubunun yaptığı dans gösterisiyle başladı.

İlçede 5 gün sürecek festivali İsveç, Fransa, Almanya, Rusya, Bulgaristan, Macaristan, Letonya, Moldova, Polonya ve Ukrayna’dan gelen 14 gönüllü ile Bodrum Dans Kulübü ekiplerince hazırlandı.

Bodrum’un çeşitli Mahalleleri başta olmak üzere ilçenin cadde ve sokaklarında 5 gün sürecek festivalde Kenya, Gürcistan, Yunanistan, Bulgaristan, Estonya, Kırgızistan ve Küba’dan gelen 7 ülke dansçıları çeşitli dans gösterileri sunacak.

Bodrum Dans Kulübü Başkanı Fatih Özvezneci, gazetecilere yaptığı açıklamada, bu yıl 16’ıncısını düzenledikleri festivale katılımın oldukça yoğun olduğunu söyledi.

Festivale istikrarlı bir şekilde hiç ara vermeden 16 yıldır devam ettiklerini anlatan Özvezneci, ” Dapoxetine on line Festival her sene giderek büyüyor. Bu yılda birbirinden güzel şovlar ve gösteriler bizleri bekliyor. Bu yıl festival 5 gün sürecek. Bu süre boyunca Küba’dan, Estonya’ya, Yunanistan’dan Bulgaristan’a kadar birçok ülke bizlerle birlikte olacak” dedi.

Özvezneci, Türkiye’nin birçok bölgesinden de binin üzerinde dansçının festivale renk katacağına değinerek, “Bodrum’un her köşesinde dans dolu günler geçireceğiz. Bu organizasyona 11 ay hazırlanıyoruz. Bunun sonunda da festivali yapıyoruz. Bu akşam Küba Linda grubunun gösterisiyle güzel bir gece sunuyoruz” diye konuştu.

Festivalde aralıklarla etkili olan yağış nedeniyle çoğunluğu dansçıların oluşturduğu seyirci topluluğu üstü kapalı sahneye çıkarak yağışın dinmesini bekledi. Seyirciler bu sırada çalan hareketli şarkılarla dans ederek zaman geçirdi. Bazı izleyenlerin ise şemsiyelerle yağışın dinmesini beklemesi ilginç görüntüler oluşturdu.

Festival yerli ve yabancı grupların pazar gününe kadar gerçekleştireceği çeşitli dans gösterileriyle devam edecek.

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.