Bodrum Gündem

TURİZM ACENTALARI SEZONU DEĞERLENDİRDİ…

06.11.2015
0
A+
A-

türsab bodrum yürütme kurulu yemeği (6)BODRUMLU TURİZM ACENTALARI, TÜRSAB-BODRUM BYK SEZON SONU YEMEĞİNDE BULUŞTU. YEMEKTE KONUŞAN BAŞKAN SEVİNÇ GÖKBEL 2016 SEZONUN DA 2015 GİBİ ZOR OLACAĞINI SÖYLEDİ.

Fatih Bozxoğlu/Bodrum Gündem

Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu her yıl olduğu gibi bu yılda sezon sonunda düzenlenen yemekte bir araya geldi.

Trafo’da gerçekleştirilen yemekte konuşan TÜRSAB- Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel 2015 sezonun bir çok nedenden kaynaklı olarak, oldukça zor bir sezon olduğunu kaydetti. TÜRSAB-Bodrum BYK Başkanı Sevinç Gökbel turizm acentacılarına hitaben yaptığı konuşmada şunları söyledi; “Bu yıl turizm sadece Bodrum ve Bodrum bölgesindeki turizmciler için değil, ülkemiz ve dünya içinde çok farklı, kırılmaların, değişimlerin yaşandığı, bu yüzden de sancıların oldukça bol, yoğun olduğu bir sezondu. Hepimize geçmiş olsun.” Generic Topamax

türsab bodrum yürütme kurulu yemeği (4)Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel önemli olanın ayakta kalabilmek olduğunu ve ticari yaşamda dalgalar ve tsunamilerin yaşanabileceğini ifade ederek konuşmasında şu ifadeleri kullandı; cheap Viagra “Bunları moral bozmak için değil, zaten her birimizin tespitler anlamında değerlendiriniz. Her şeye rağmen, her zaman yola devam. Ülkemizin genel seçimleri de bitti. Türkiye halkı herkesi şaşırtan çok cesur bir karar verdi. Evet bu kararın hepimize, turizme ve tüm dünyaya hayırlara vesile olmasını diliyorum.”

türsab bodrum yürütme kurulu yemeği (2)2015 sezonun bu şekilde olacağını Nisan ayından belli olduğunu söyleyen Göbel konuşmasını şöyle sürdürdü; “Nisan Mayıs aylarında bizim İn-coming komitemizin yaptığı değerlendirmeler, ki bu değerlendirmeler afaki değerlendirmeler, basına dayalı değerlendirmeler değil. Bizzat tur operatörlerimizin, in-coming ağırlıklı seyahat acentalarımızın verilerine dayalı gerçek raporlardı. 2015’in biraz sıkıntılı olacağı, 2016’nın daha da sıkıntılı olabileceğinin raporlarında yazmıştı. Önemli olan, yaşam devam ediyor, ayakta kalmak ve mücadeleye devam etmek.”

türsab bodrum yürütme kurulu yemeği (10)Sevinç Gökbel sezonda 2-3 ay, 12 ay için çalışıldığına dikkat çekerek “Hareket halinde olan bir meslek grubuyuz. Bizim için yemek vakti yok. Çalışmalarımız yasalarda belirttiği gibi 8-5 gibi bir mesaimiz yok. Hepimiz çok yorulduk, çok strese girdik.” dedi. Gökbel Bodrum’da ve tüm Ege kıyılarında yaşanan kaçak göçmenlerin dramına da şahit olduklarını ve turizme olumsuz bir imaj oluşturduğuna dikkat çekerek şöyle konuştu; “Birde bizim dışımızdaki olayların tanığı olduk. Ege bir mutluluk deniziyken, ege bir umut mezarlığı oldu. Bu işimizden öte tüm insanlığın, durup ders alması gereken bir konu. Umarım önce kendi payımıza, insanlığın ulaştığı gelişim mi diyeceğiz, değişim mi diyeceğiz. Ama sanıyorum siz değerli meslektaşlarım, bu gün göçmen geçiş koridoruna döndürülmüş bir Bodrum’da önce insan olarak payımıza düşeni alıyoruz ve tabiki daha sonra da aşımızın işimizin peşindeyiz. Turizmin bundan etkilenmesine karşı da ciddi çabalar harcanıyor. Bunu turizm sektörü gerçekten çok yaptı.”

türsab bodrum yürütme kurulu yemeği (7)TÜRSAB-Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu Başkanı Sevinç Gökbel konuşmasının sonunda Bodrum Ahşap Yat Yarışlarında Bodrum’un göçmen kaçış koridoru imajından kurtulması adına etap desteği de verdiklerini kaydederek 25 yıl ve daha fazla süredir sektörde hizmet veren 17 acentanın olduğunu, yıl boyunca da bir çok denetleme gerçekleştirdiklerini sözlerine ekledi.

Turizmciler yemek boyunca, Başaran Ulusoy’un yeniden aday olduğu Emin Çakmak ve Firüz Bağlıkaya’nın da rakip aday olarak yoğun çalışma yaptığı Aralık ayında gerçekleşecek olan TÜRSAB seçimleri ile ilgili değerlendirmelerde ve görüş alıverişinde bulundular.

türsab bodrum yürütme kurulu yemeği (12)TÜRSAB-Bodrum Bölgesel Yürütme Kurulu tarafından her yıl geleneksel olarak sezon sonlarında düzenlenen yemek Bodrum’un yerel sanatçıları Sildenafil citrate “İkizler”in ud ve gitarı eşliğinde icra ettikleri şarkıları ile gece boyu eğlendiler.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.