Bodrum Gündem

DİKKAT! BODTO’DAN ÖNEMLİ UYARILAR…

DİKKAT! BODTO’DAN ÖNEMLİ UYARILAR…
05.01.2016
0
A+
A-
levonorgestrel online bodto-binası-2Bodrum Ticaret Odası (BODTO), yeni yılda üyelerinin yapmalarının zorunlu olduğu konular hakkında duyuruda bulundu.
Bodrum Gündem Haber
BODTO’dan üyelerine yapılan duyuruda, e-tebligat dönemine geçiş, yeni nesil yazar kasa kullanımı mecburiyeti, e-fatura hakkındaki yeni düzenlemeler, şirketlerin web sitesi yapma zorunluluğu ve TAPDK belgelerindeki süre uzatımı hakkında bilgilendirmede bulundu.
Elektronik Tebligat (e-tebligat)’ta başvuru süresi 01 Nisan 2016 tarihine kadar uzatıldı…

Sildenafil citrate

Yeni nesil yazar kasa kullanım mecburiyeti hakkında düzenlemeler…
426 sıra nolu Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği ile yeni nesil ödeme kaydedici cihazların kullanılması zorunlu hale getirilmiştir.

cheap Generic Viagra

Yeni düzenleme şöyle değiştirilmiş. 2014 yılı satışları veya gayrisafi iş hasılatına göre;
1 milyon TL’yi aşan mükellefler için; 1/4/2016 tarihinden,
1 milyon TL’den 500 Bin TL’ye kadar olan mükellefler için; 1/7/2016 tarihinden,
500 Bin TL ile 150 Bin TL arasında olan mükellefler için; 1/10/2016 tarihinden,
150 Bin TL’den az olan mükellefler için; 1/1/2017 tarihinden itibaren
Yeni Nesil Ödeme Kaydedici Cihaz kullanma mecburiyeti başlayacaktır.
Yeni nesil yazar kasa kullanma mecburiyeti kapsamında gerekli işlemleri yerine getirmeyen ve 1. sınıf defter tutan mükelleflere 2015 yılı tarifesine göre 1.300-TL ceza kesilmesi öngörülmektedir.”
-Yeni Türk Ticaret Kanunu’na göre “Bağımsız Denetime Tabi Olan” şirketlerin web sitesi hazırlaması zorundadır.
– e-fatura uygulamasına kayıtlı olan mükelleflerden, Katma Değer Vergisi Kanununun 11 inci maddesi kapsamındaki mal ihracı ve yolcu beraberi eşya ihracı kapsamında fatura düzenleyecek olanlar, bahsi geçen faturalarını da 1 Ocak 2017 tarihinden itibaren e-fatura olarak düzenleyeceklerdir.

Bodrum Ticaret Odası tarafından yapılan duyurudadiğer bir bilgilendirme ise; TAPDK’nın Tütün Mamulleri ve Alkollü İçkilerin Satışına ve Sunumuna İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmeliğin 14. ve 15. maddelerinin uygulanmasıyla ilgili 9 Aralık 2015 tarihinde Resmi Gazete’de yayımlanan kararı hakkında oldu.

Buna göre, 2016 yılında geçerli olacak satış belgesi bedelleri duyuruda yer aldı. Satıcıların, bu bedelleri en geç 31 Mart 2016 tarihine kadar Kurum sicil numaralarını beyan etmek suretiyle TAPDK’nın hesabına yatırarak, belge sürelerinin uzatılması talebinde bulunmaları gerektiği vurgulanıyor.
bodto-binası-1
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.