Bodrum Gündem

BODRUM MANDALİNA ŞENLİĞİ YAPILDI…

17.01.2016
0
A+
A-

Bodrum mandalina senligi (1)

Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından geleneksel olarak düzenlenen “Bodrum Mandalina Şenliği” yağmurlu havaya rağmen Bitez’de renkli görüntülere sahne oldu.

Bodrum Gündem Haber

Bodrum’un Bitez Mahallesi’ndeki eski pazaryerinde cumartesi günü gerçekleşen Bodrum Mandalina Şenliği ile Bodrum’un en önemli yerel değerlerinin başında gelen “Bodrum Mandalinası” yeniden taçlandırıldı. Bodrum Belediye Başkanlığı tarafından düzenlenen şenliğe; Bodrum Belediye Meclis Üyeleri, Ziraat Odası Bodrum Şube Başkanı Mehmet Melengeç , Bodrum Turunçgil Üreticileri Birliği, BİDER (Bitez Turizm İşletmeler Derneği), BİTAV (Bitez Tabiat ve Kültür Varlıklarını Koruma Derneği) gibi dernek ve odalardan yetkililer ile Bitezli ve Bodrumlu vatandaşlar katıldı.  Muğla Büyükşehir Belediye Bandosu’nun konseriyle başlayan şenlikte meclis üyesi Funda Akçalı, konserin ardından sahnede bando şefi ve bando takımına plaket ve çiçeklerle teşekkür etti.

YK-Enerji-14062024
YK-Enerji-14062024
previous arrow
next arrow

Bodrum mandalina senligi (4)Şenlik alanında dernekler stant açarak ürünlerini sergiledi. Stantlarda Bodrum mandalinasından yapılan mandalina reçeli, mandalina dolması, mandalina dondurması, mandalina suyu ve mandalina sabunu gibi ürünler; kadın üreticilerin yaptıkları el işi takı ve tekstil ürünleri ile yöresel tatlar sergilendi.  Kadınlar da stantlarında yufka açarak Bodrum dağlarında yetişen çeşitli otlardan gözleme yaptı. Ortakent-Yahşi Gençlik ve Spor Kulübü üyesi öğrenciler ve velileri ile Bodrum ve Bitezli kadın vatandaşlar da hazırladığı çeşitli yiyeceklerle okul yararına kermes düzenledi.

Bodrumlu yerel sanatçı Mustafa Ergene’nin konseriyle keyifli anların yaşandığı şenliğe katılanlar Çökertme türküsü, Kerimoğlu gibi Bodrum’un yerel türküleri yanı sıra çalınan müziklere oyunlarıyla eşlik etti.

Bodrum mandalina senligi (9) order Colchicine EN BAKIMLI TARLA VE EN İYİ ÜRÜN ÖDÜLLERİ… Order Disulfiram

Şenlikte “En Bakımlı Tarla” kapsamında Mustafa Tulup’a, “En İyi Ürün” kapsamında ise birinci Mehmet Kanber’e ve dereceye giren Ali Efe’ye Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon adına Bodrum Belediye Meclis Üyeleri tarafından mandalina amblemli teşekkür plaketleri ve çiçekleri takdim edildi.

DEĞERLERİMİZE SAHİP ÇIKIYORUZ…

Bodrum Belediye Meclis Üyesi ve aynı zamanda Ziraat Odası Başkanı Mehmet Melengeç yaptığı konuşmada, mandalina şenliğini başlatarak bugünlere gelmesini sağlayan ve şenliğe destek veren kapanan Bitez belde belediyesinin geçmiş dönem başkanlarına, Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ve belediye meclis üyelerine teşekkür etti. Şenliğin önümüzdeki yıllarda da devam etmesini dileyerek akşam düzenlenecek olan konsere tüm halkı davet etti.  Melengeç, Xenical order “Düzenlediğimiz bu tür şenliklerle Bodrum’un yöresel kültürünü, örf ve adetlerini tanıtmaya çalışıyoruz.” dedi.

Bodrum mandalina senligi (3)Bodrum Belediye Meclis Üyesi Refik Ülgen de duygu ve düşüncelerini, “Coşkuyla, mutlulukla bu festivalin düzenlenmesini sağlayan tüm belediye personeline ve katıldığınız için sizlere, Başkanımız Mehmet Kocadon adına çok teşekkür ederim. İnşallah mandalinamız hak ettiği yeri bulur. Mandalina bahçelerine bakan ve onları koruyan tüm üreticilerimize saygılarımı sunuyorum. Mehmet Başkanım adına onlara da teşekkür ediyorum. İnşallah bu mandalina bahçelerimizi çocuklarımıza bırakacağız.” diyerek ifade etti.

Tarımı çok önemsediklerini ifade eden Bodrum Belediye Meclis Üyesi Funda Akçalı ise “Bodrum tarımını da çok önemsiyoruz. Dedik ki; biz, değerlerimize sahip çıkıyoruz. Bodrum mandalinamız dünyada bir tane, onun gibisi yok. Bu nedenle onu koruyan bütün üreticilerimize, emekçilerimize çok teşekkür ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Murat Dalkilic Bodrum konser (5)DALKILIÇ YAĞMURA RAĞMEN SAHNEDE KALDI…

Ünlü sanatçı Murat Dalkılıç, Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Bodrum Mandalina Şenliği” kapsamında konser verdi. Yalıkavak Atatürk Meydanı’nda gerçekleşen konserde Murat Dalkılıç, sevilen şarkılarını seslendirdi. Akşam saat 20.00’de başlayan konsere Bodrum Belediye Meclis Üyeleri başta olmak üzere yüzlerce Bodrumlu katıldı.

Alkışlar ve sloganlar arasında sahneye çıkan sevilen şarkıcı Murat Dalkılıç “Neyleyim İstanbulu”, “Derine” ve “Kader” başta olmak üzere son çıkan albümü ve eski albümünden sevilen şarkılarını seslendirerek hayranlarını coşturdu. Kapalı bir havada gerçekleşen konser, ilerleyen saatlerde ise yağmur yağışının başlaması ile sona erdi. Ancak sanatçı Dalkılıç, yağmura aldırmadan sahnede bir süre daha kaldı ve konsere devam etti. Daha sonra hayranlarından birinin telefonunu da alarak yüzlerce kişiyi gösteren selfie’sini çekti.

Murat Dalkılıç, düzenlenen organizasyon için Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon’a ve

Bodrum Belediyesi’ne teşekkür etti. Bodrum Belediye Meclis Üyeleri Refik Ülgen, Funda Akçalı ve Niyazi Atare de sahneye çıkarak Murat Dalkılıç’a çiçek ve Bodrum mandalinasıyla dolu sepeti hediye etti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.