enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

“BODRUM MAHALLE MECLİSLERİ SİYASET ÜSTÜ YERLERDİR”

16.02.2016
0
A+
A-

cheap Topamax

Gazeteci Fatih Bozoğlu’nun hazırlayıp sunduğu, Kent TV ekranlarının ilgiyle izlenen programı Kentin Gündemi’nin dün akşamki konukları Bodrum Kent Konseyi yürütme kurlu üyeleri Emre Köroğlu ve Çiçek Bozoğlu oldu.

Valtrex online Bodrum Gündem Haber

Bodrum Kent Konseyi tarafından bugüne kadar Turgutreis, Gümüşlük ve Gündoğan’da kurulan Mahalle Meclisleri’nin yaygınlaştırılarak tüm yarımadada faaliyete geçmesi için çalışan yürütme kurlu üyeleri Emre Köroğlu ve Çiçek Bozoğlu, bu konuda yapılan çalışmaları ve mahalle meclislerinin hedeflerini anlattıkları canlı yayına Adalet ve Kalkınma Partisi Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, Milliyetçi Hareket Partisi Bodrum İlçe Başkanı Mehmet Tosun ve Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet Cemil Gündüz telefonla bağlanarak yapılmakta olan çalışmaları desteklediklerini kaydettiler.

Mahallelerimize Biz Sahip Çıkalım… order Premarin online

Programda konuşan Bodrum Kent Konseyi yürütme kurlu üyesi gazeteci Çiçek Bozoğlu, toplum olarak her geçen gün mahalleli olma kavramından uzaklaşarak bireyselliğe doğru hızla gidildiğinin altını çizerek “ Aile içi ilişkiler kadar mahalle içi ilişkiler de toplumun huzuru ve düzeni için büyük önem taşımaktadır. Sorunları yerinde ve yerel güçlerle birlikte çözmek en akılcı yoldur. Böylece katılımı sağlamakla her şeyi yukarıdan bekleyen kitleler yerine sorunları sahiplenen ve çözümüne katkı koymaya çalışan bilinçli bireylerin oluşumu sağlanmış olacaktır.” dedi.
Kentin Gündem’nin diğer konuğu Bodrum Kent Konseyi yürütme kurlu üyesi Emre Köroğlu ise Mahalle Meclisi’ne o mahallerde yaşayan 16 yaşını geçen Türk veya yabancı uyruklu tüm vatandaşların yanı sıra mahalle muhtarları, azaları, mahallede bulunan okulların öğretmen temsilcileri, öğrenci temsilcileri, veli temsilcileri, kurum ve kuruluşların temsilcileri, mahallenin gelişmesi için kurulmuş dernek başkanlarının da kurulacak olan mahalle meclisinin doğal üyeleri olduğunu kaydetti. Köroğlu “Mahalledeki halkın diğer idari birimler ile doğrudan ilişki kurabilme mekanizmalarını geliştirecek, bilgi ve görüş alışverişini sürekli kılarak daha etkin ve hızlı hizmet verilmesini sağlayan yeni bir yönetim yapısına kavuşturacaktır. Mahalle halkının bilinçlenmesine, mahallede yaşayan yurttaşların ortak yararlarına ve çıkarlarına olan işleri ortaklaşa çözmeleri ve geliştirmeleri için politika oluşturucu ve sorun çözücü nitelik kazandıracaktır.” Dedi.

Programda Bodrum yarımadasında mahalle meclislerini kurmak isteyen vatandaşların öncelikle bağlı bulundukları muhtarlıklara ya da Bodrum Kent Konseyi merkezine doğrudan baş vurmaları, telefon veya mail atarak konu hakkında bilgi alabilecekleri kaydedildi.

 

 

 

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.