Bodrum Gündem

“ÜYELERİN YARISI KADIN AMA YÖNETİM KURULUNDA BİLE YOKUZ”…

08.03.2016
0
A+
A-

IMG_4674 Buy Natrexone Bodrum’daki kadın muhasebeci ve mali müşavirler Konacık’ta bir araya gelerek sorunlarını masaya yatırdı.

Generic Paxil Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem Buy cheap Topamax

Bodrum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odasına kayıtlı kadınlar 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Gününde bir araya gelerek sorunlarını konuştu.

305 kayıtlı üyesi bulunan Bodrum Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası’ın kurulduğu günden bu yana hiçbir kadın başkan veya yönetim kurulu üyesi olmamasından şikayetçi olan bir gurup muhasebeci ve mali müşavir kadın, Konacık’ta bir araya gelerek önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak olan seçimlerde yönetime kadın temsilci seçmek için çalışmalara başladı. Gurup adına konuşan serbest muhasebeci, mali müşavir Meral Günday, Türkiye’deki kadınların ortak sorununun yönetenlerin içinde kadın olarak var olamadıklarını, var olmak için mücadele etmek zorunda kaldıklarına dikkat çekti. Günday sözlerine şöyle devam etti “ Bugün Dünya Emekçi Kadınlar günü nedeniyle tüm kadın meslektaşlarımızı çağırdık. Bir araya gelip sorunlarımızı konuşmak istedik. Aslında en önemli sorunumuz Türkiye’deki kadınların ortak sorunu; bizi yönetenlerin içinde kadın olarak var olamıyoruz, var olmak için mücadele etmek zorunda kalıyoruz. Bodrum’un 305 kayıtlı üyesi var. Bunların yarısının kadın olmasına rağmen Odamız kurulduğundan bu yana ne yazık ki yönetim kurulunda hiçbir kadın yer almadı bugüne kadar. Bununla ilgili konuşmak istedik arkadaşlarımızla. Mayıs ayında seçimlerimiz var. Seçimde hazır yaklaşmışken bugünü bahane edip bu sorunlarımızı masaya yatırmak istedik. Ne yapabiliriz? Daha çok kadın arkadaşım yönetimlerde ve diğer kurullarda yer alabilir diye tartışmak için bir araya geldik. “ dedi.

 

 

 

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.