enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

TURİZM BÖLGELERİNDE DAHA HASSAS OLUNACAK…

TURİZM BÖLGELERİNDE DAHA HASSAS OLUNACAK…

İÇİŞLERİ-BAKANI--EFKAN-ALA-VE-BAŞKAN-DEMİRALP(11)

Cumartesi günü Bodrum’da düzenlenen ‘Yasa Dışı Göçle Mücadele İstişare Toplantısı’na İç İşleri Bakanı Efkan Ala’da katıldı. Toplantı sonrası İç işleri Bakanı Efkan Ala ile görüşen AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp, görüşme sonrası yaptığı basın açıklamasında geri dönüşlerde bölgemizde Güllük limanı üzerinden geçişlerin sağlanacağını ifade etti.

Bodrum Gündem Haber

İç işleri Bakanı Efkan Ala’nın katılımı ile Bodrum’da gerçekleştirilen “Yasa Dışı Göçle Mücadele İstişare Toplantısı’na İç İşleri Bakan Yardımcısı Sebahattin Öztürk, Çanakkale Valisi Hamza Erkal, Balıkesir Valisi Mustafa Yaman, İzmir Valisi Mustafa Toprak, Muğla Valisi Amir Çiçek, Aydın Valisi Erol Ayyıldız, Manisa Vali Vekili Mehmet Yüce, Jandarma Genel Komutanlığı Harekat Başkanı Tümgeneral Arif Çetin, Sahil Güvenlik Komutanı Tümamiral Hakan Üstem, Emniyet Genel Müdür Yardımcısı Necmettin Emre, Göç İdaresi Genel Müdürü Atilla Toros, Göç İdaresi yetkilileri ve illerin rütbeli kolluk kuvvetleri katıldı. Ramada Otel’de düzenlenen toplantıda Yasa dışı göç ve beraberinde getirdiği sorunlar tartışıldı.

İÇİŞLERİ-BAKANI--EFKAN-ALA-VE-BAŞKAN-DEMİRALP-12“GEÇİŞLER GÜLLÜK LİMANINDAN SAĞLANACAK”

AK Parti Bodrum İlçe Başkanı Çiğdem Demiralp toplantı sonrası İç işleri bakanı Efkan Ala ile bir araya geldi. Demiralp, görüşme sonrası yaptığı açıklamada şu sözlere yer verdi “Avrupa Birliği ile yapılan mutabakat gereği 4 Nisan’dan itibaren geri kabuller başlanacak. Ülkemize gelen her Suriyeli göçmen sayısı kadar, Suriyeli göçmenler Avrupa Birliğine gönderilecek. Beş ayrı noktadan yapılacak olan bu geri dönüşlerde bölgemizde Güllük limanı üzerinden geçiş sağlanacak. Tespit edilen kıyı limanlarımız sadece transit geçiş için kullanılacak, Suriyeli kardeşlerimiz iç kesimlerde bulunan yerleşim alanlarına yerleştirilecekler. Diğer mülteciler ülkelerine geri gönderilecekler. Bu geçiş noktalarında işlemlerin seri olarak yapılması ile ilgili gerekli düzenlemelerin yapıldığı ifade edildi.”

İÇİŞLERİ-BAKANI--EFKAN-ALA-VE-BAŞKAN-DEMİRALP-13TURİZM BÖLGELERİNDE GEREKLİ ÖNLEMLER ALINACAK…

Özellikle Bodrumluların tedirgin olduğu konu ile ilgili gerekli önlemlerin alınacağını da ifade eden Demiralp; “Sayın Bakanımız, özellikle turizmin yoğun olarak yapıldığı yerleşim yerleri üzerinden yapılan yasa dışı göçün önlenmesi ve transit geçişler esnasında gerekli tedbirlerin alınması hususunda gerekli hassasiyeti göstereceklerini söyledi. Sayın Bakanımıza, teşekkür ediyor, saygılarımı sunuyorum” dedi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.