enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

KÖYLÜDEN MAHALLE MECLİSİNE DESTEK…

29.06.2016
0
A+
A-

IMG_3537Bodrum’un Çamlık Mahallesinde Zıp Zıp Köy Kahvaltısı tarafından verilen ve geleneksel hale gelen iftar yemeği, bu yıl yeni kurulan Çamlık-Kumköy Mahalle Meclisi ile birlikte organize edildi.

Çiçek Bozoğlu/Bodrum Gündem

Ramazan ayının bitmesine günler kala Bodrum’un pek çok noktasında toplu verilen iftar yemekleri yarımada genelindeki birlik ve beraberliği perçinliyor.

Söz konusu toplu iftarlardan biri de dün akşam Çamlık’ta verildi. Zıp Zıp Köy Kahvaltısı tarafından bu yıl altıncısı düzenlenen iftar yemeğine yaklaşık 500 kişi katıldı. İftara Karaova’nın çeşitli mahallelerinden gelen vatandaşların yanı sıra Bodrum Kent Konseyi yürütme kurulu üyeleri de katıldı.

Düzenlenen iftar ile ilgili Zıp Zıp Köy Kahvaltısı adına konuşan Gülsüm Sepetçi, bunun yaklaşık 6 yıldır devam ettiğini ifade etti. Gülsüm Sepetçi konuşmasına şöyle devam etti “Zıp Zıp Köy Kahvaltısı olarak biz bu iftarı her yıl düzenliyoruz. Bu sene de Mahalle Meclisi ile birlikte olsun istedik. Yemeklerimizin amacı;  Ramazan’ın sembolü olan iftar akşamlarını köylümüzle birlikte kutlamak. Bu sene farklı olarak bu organizasyonu Kent Konseyi Mahalle Meclisi ile birlikte yapalım istedik. Sürekli sorun için birlikte olmayalım diye düşündük.” dedi.

Bodrum Kent Konseyi Çamlık-Kumköy Mahalle Meclisi Başkanı Güllü Sepetçi, köylerinde mahalle meclisinin kurulmasından son derece memnun olduklarını, bölge olarak yaşadıkları başta imar ve alt yapı sorunları olmak üzere tüm sıkıntılarının çözümü için yönetimdeki herkesin canla başla çalışacağından emin olduğunu kaydetti.  Zıp Zıp Köy Kahvaltısının bu yılki iftar yemeğinde Mahalle Meclisini de işin içine katmalarından da son derece mutlu yolduğunu söyledi.

İftar yemeği Çamlık imamı Şaban Karaaslan tarafından okunan dualarla son buldu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.