enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

TARÇIN’I ZEHİRLEDİLER…

bodrumda köpek zehirlendiBodrum’da bir kadın tarafından zehirlenen ve 3 gündür veterinerde tedavi gören Tarçın isimli köpek öğle saatlerinde öldü. Selim Turan köpeğinin öldüğünü duyunca gözyaşlarına boğuldu.

Bodrum Gündem Haber 
Bodrum’da zehirli mamayı sokağa bırakarak köpeğin zehirlenerek ölmesine neden olan kadın güvenlik kameralarınca saniye saniye kaydedildi. Kimliği belirsiz kadının zehirli mamayı sokağa bıraktıktan sonra gülerek uzaklaşması ise dikkatlerden kaçmadı. Zehirli mamayı yiyen Golden kırması 6 yaşındaki Tarçın isimli köpek 3 gündür veterinerde tedavi görmeye başladı. Fare zehri katılmış mamayı yiyen Tarçın bugün öğren saatlerinde öldü.
Ölümünü duyan Köpeğin sahibi Selim Turan gözyaşlarını tutamadı. Dişi olduğu öğrenilen Tarçın’ın eşi Kont’un üzüntüsü dikkatlerden kaçmadı.
Gümbet mahallesi Gediz sokakta iş yeri bulunan Selim Turan “Tarçın” isimli golden kırması köpeğini hareketsiz ve bitkin bir halde bulunca veterinere götürdü. Veteriner tarafından ilk müdahalesi yapılan köpeğin zehirlendiği ortaya çıktı. Hemen tedavi altına alınan Tarçın serum ve iğne verilerek müşahade altına alındı. 3 gün boyunca veterinerde tedavi gören Tarçın bugün öğren saatlerinde öldü.

Köpeğinin nasıl zehirlendiğini öğrenmek için güvenlik kameralarını inceleyen Turan, bir kadının poşet içerisinde iş yerinin önüne şüpheli hareketlerle mama bırakıp uzaklaştığını görünce şok oldu. Tarçın isimli köpeğinin ise sokağa bırakılan zehirli mamaları yediğini
gören Turan, kamera kayıtlarıyla birlikte Bodrum Emniyet Müdürlüğüne giderek kadından şikâyetçi oldu.

Serum verildikten sonra durumu iyiye giden Tarçın tedavi gördüğü veteriner kliniğinde yapılan tüm müdahalelere rağmen öldü. Tarçını tedavi eden Veteriner Hekim Yasin ince “Dün çok iyiye gidiyordu. 48 saati atlatmıştık.  Sabah kan kusmaya başladı. Dışkısında kan tespit ettik. Fare zehri tüm organlara yayılmış ve iç kanama geçirmeye başlamış. Bugün öğlen vakti de köpeği kaybetti” ifadelerini kullandı.

Köpeğin sahibi Selim Turan ise Tarçın isimli köpeğinin öldüğünü anlatarak “2 gündür çok iyiydi veterinerde tedavi altındaydı. Bugün öğle saatlerinde öldüğünü söylediler. Biz bu işin peşini bırakmayacağız. Emniyet güçlerine giderek durumu bildirdik ve şikâyetçi olduk. Bu durumu hayvan hakların derneklerinde ve sosyal medyada paylaşarak bu kişinin kim olduğunu ve bunun gibi insanların deşifre olmasını istedik. Bu kadının bu toplumda yaşayamayacağını tüm sosyal medya hesaplarımızdan duyurduk” diye konuştu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.