enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

ONLAR BODRUM’UN GURUR KAYNAĞI…

Spread the love

Türkiye Halkoyunları Federasyonu Kulüplerarası Muğla İl Yarışması Bodrum (107)

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Muğla Gençlik Hizmetleri ve spor İl Müdürlüğü, Türkiye Halkoyunları Federasyonu Kulüplerarası Muğla İl Yarışması Bodrum’da yapıldı. Dört kulüpten beş ekibin katıldığı yarışma renkli görüntülere sahne oldu. 
Bodrum Gündem Haber
2017 Yılı faaliyet programında yer alan Halkoyunları Federasyonu Kulüplerarası İl Yarışması, 4 kulüpten 5 ekibin katılımıyla Bodrum’da gerçekleştirildi. Yarışmada yaklaşık 120 öğrenci geleneksel düzenlemesiz dal ve geleneksel düzenlemeli dalda gösterilerini sergilediler. Dereceye giren ekipler 6-7 Mayıs tarihinde Bodrum’da gerçekleştirilecek grup yarışmasında Muğla’yı temsil etme hakkı kazandı.
Türkiye Halkoyunları Federasyonu Kulüplerarası Muğla İl Yarışması Bodrum (106)Yarışmaya katılan kulüplerin açılış seremonisi ile başlayan program, saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşımızın okunması ile devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Türkiye Halkoyunları Federasyonu Muğla İl Temsilcisi Cem Kaytan, Bodrum halkoyunları organizasyonlarına çok iyi ev sahipliği yaptığını ve halkoyunlarını sahiplendiğine işaret ederek “Bu yarışma çok anlamlı bir günde yapılmakta. 18 Mart’ın önemini Türkiye’de yediden yetmişe herkes biliyor. Çanakkale Zaferi’nin 102. Yılında dedelerimizin, ninelerimizin önünde saygıyla eğiliyoruz” diye konuştu.
Milas Folklor Araştırma Kulübü (MİFAD), Bodrum Yörük Obası Spor Kulübü, Bodrum Akademi Karya ve Karya Çiçekleri Spor Kulübü ve Bodrum Folklor Araştırma ve Turizm Spor Kulübü’nün mücadele ettiği yarışmada öğrencilerin sergilediği oyunlar coşkuyla izlendi.
Her ekibin yaklaşık 10 dakika sahnede kaldığı yarışma sonunda hakemler ekiplerin performanslarını değerlendirdi. 6-7 Mayıs tarihinde Bodrum’da yapılacak olan grup yarışmasında, Minikler Kategorisinde Karya Çiçekleri Spor Kulübü, Yıldızlar Kategorisinde Bodrum Yörük Obası Spor Kulübü, Gençler ve Büyükler Kategorisinde ise Milas Folklor Araştırma Kulübü Muğla’yı temsil etme hakkı kazandılar.
Yarışma sonunda ekiplere kupa ve madalyaları verildi.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.