enflasyon emeklilik ötv döviz akp chp mhp

BODRUM’DA KAPLAN DAĞINI GÖRDÜNÜZ MÜ?

BODRUM’DA KAPLAN DAĞINI GÖRDÜNÜZ MÜ?
Spread the love

BODTO 1. ETAP AÇILIŞI_26 MART 2016

İlk etabı 26 Mart 2016 tarihinde açılan Bodrum Leleg Yolu’nun Doğu Etabı ise 1 Nisan 2017 tarihinde açılacak. 460 kodlu Kaplan Dağı da ile Leleg kalıntılarının bulunduğu Kocaçal tepesi de yürüyüş yolu üzerinde yer alıyor.

Bodrum Gündem Haber

Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) 2015 yılı Alternatif Turizm Altyapısı Mali Destek Programı kapsamında, T.C. Bodrum Ticaret Odası  “Bodrum Leleg Yolu” Projesi destek almaya hak kazanmıştı. İlk etabı 26 Mart 2016 tarihinde açılan Bodrum Leleg Yolu’nun Doğu Etabı ise 1 Nisan 2017 tarihinde açılacak. 185 km’den oluşan Bodrum Leleg Yolu Projesi ile alternatif turizmin geliştirilmesi ve doğa korumaya katkı sağlanması hedefleniyor.

BODTO Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Serdar Kocadon, 1 Nisan 2017 Cumartesi günü gerçekleştirecek açılış törenine doğaseverleri beklediklerini duyurarak şöyle dedi: “Bodrum Ticaret Odamız, bu güzel Yarımadaya katkı sağlayacak onu yarınlara taşıyacak projeler üretmeye devam ediyor. 2016 yılında ilk etabını açtığımız Bodrum Leleg Yolumuzun çalışmaları tamamlandı. Leleglerin yerleşim alanlarından geçen rotalarda yürümeye uygun patika yollar hazırlandı. Bodrum severleri bu projeye sahip çıkmaya davet ediyorum…”

BODTO LELEG YOLU AFİŞ“BODRUM LELEG YOLU” PROJESİ DOĞU ETABI AÇILIŞ TÖRENİ PROGRAMI

Tarih: 01.04.2017

Saat: 11.00

Yer: Gedikligöl Mevkii

10:00 – 10:30      Bodrum Ticaret Odası Önünden Servislerle Hareket

11:00 – 11:30      Açılış Konuşmaları

11:45                  Bodrum Leleg Yolu Doğu Etabı Açılış Töreni

11:45 – 17:00      Bodrum Leleg Yolu Doğu Etabı Yürüyüşü

17:00 – 17:30      Bodrum Ticaret Odasına Servislerle Geri Dönüş

Haydi Bodrum Yürüyüşe!

Bodrum Ticaret Odası önünden hareket edecek servislerle Gedikligöl Mevkiine ulaşılarak açılış konuşmaları ve tören sonrasında yürüyüş, Çiftlik-Etrim karayolunun kot olarak en yüksek noktasında, 260 kotlarında Gedikgöl mevkiinde ( A noktası ) başlayacak olup, yaklaşık 460 kotlarında batıdaki Kaplan dağına tırmanılacaktır. Çok geniş ve düz alana yayılmış olan Kaplan dağında çok zengin Leleg kalıntıları bulunmaktadır. Kaplan dağının batı yönünde kot olarak yaklaşık 200 m’lik inişle eski Çiftlik Kaklık patikasına varılacaktır. Güney batısındaki zeytinlik alandan geçilerek ve kot olarak 70 m yükselerek Leleg kalıntılarının bulunduğu Kocaçal tepesine çıkılacaktır. Rotanın devamında Ana Leleg yolundan çıkılıp, Çiftlik köyü bağlantı yolu takip edilerek kuzeydeki Küçüksarnıç deresine inilecektir. Eski Bodrum-Milas kara yolu üzerindeki Çat köprüsünde ( B noktası ) yürüyüş sonlanacaktır. Yeniden Bodrum Ticaret Odası önüne servislerle geri dönüş gerçekleşecek.

BODTO 1. ETAP AÇILIŞI_26 MART 2016_

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.